Domácí rychle prohrávali, když se prosadil v páté minutě Jergl, ovšem na přelomu druhé a třetí třetiny přišel obrat. Oceláři góly Krajíčka, Irgla a Doudery zvrátili skóre na svou stranu, ovšem Mora své zbraně nesložila. Pomohla ji i kuriózní trefa Knotka, kterému "nahrál" zpoza branky rozhodčí.

Na začátku třetí třetiny pak přišlo srovnání, střelu Jaroměřského tečoval za Hamerlíka Musil. Po šesti dnech tak Werk Arena opět viděla nastavený čas, který však nerozhodl. V jeho závěru se Třinečtí domáhali trestného střílení po faulu na Martina Růžičku, místo toho dostal elitní útočník Ocelářů osobní desetiminutový trest a nemohl se účastnit samostatných nájezdů.

"První (rozhodčí) si mě jen vyslechl a odjel. Druhý mi řekl, že dal Martinovi Růžičkovi deset minut za konfrontaci rozhodčího. Zeptal jsem se ho na názor a řekl, že by ho nařídil. Tak jsem mu řekl, že jsou tam čtyři, ať se domluví. Nakonec situace skončila tak, jak skončila," vyjádřil se k momentu ze 65. minuty kouč Slezanů Václav Varaďa.

Naštvání Martina Růžičky rozuměl. "Trošku se mu nedivím. Viděl jsem to jako jednoznačnou záležitost. Z prostředku hřiště jel sám na bránu a dostal sekyru," dodal Varaďa, jehož mužstvo v následné dovednostní soutěži podruhé během jednoho týdne padlo.

Skórovat se sice podařilo Jiřímu Polanskému, ale v závěrečných dvou sériích se na opačné straně prosadili Sundher a Vlach, což znamenalo, že bod navíc poputuje na Hanou. "Z konečného výsledku jsme zklamání. Bod je málo z utkání, které kluci odehráli slušně. Ve dvou třetinách jsme měli spoustu šancí a je škoda, že jsme neodskočili více než na 3:1," litoval Varaďa a zmínil i smolné góly.

"Druhý z odrazu od rozhodčího a třetí jsme si srazili sami do víka. Ve třetí třetině jsme i se štěstím ubránili jejich přesilové hry a v závěru prodloužení jsme měli náznak trestného střílení, které ale rozhodčí neodpískal," doplnil.

Hosté pochopitelně za bodový zisk byli rádi. "V první třetině do toho Třinec vletěl a výborně napadal. Měli jsme s tím v obranném pásmu problémy, ale vytěžili jsme gól z protiútoku. Po vyrovnání domácích jsme měli ve druhé třetině trochu méně ze hry, ale ve třetí jsme ji srovnali a vypracovali jsme si ještě další šance. Rozhodli jsme v nájezdech a pro nás to jsou zlaté body, protože nám chybí spousta hráčů. Jsme maximálně spokojeni," uvedl asistent trenéra Mory Jan Tomajko.

Oceláři Třinec – HC Olomouc 3:4 SN (1:1, 2:1, 0:1 – 0:0)
Branky a nahrávky: 19. Krajíček (Martin Růžička), 21. Irgl (D. Musil, Cienciala), 24. M. Doudera (Marcinko, Adamský) – 5. Jergl (J. Knotek, Ondrušek), 27. J. Knotek, 42. Jaroměřský (Jergl, Herman), rozhod. nájezd R. Vlach. Rozhodčí: Hejduk, Kubičík – Lederer, Ganger. Vyloučení: 3:7, navíc Martin Růžička (Třinec) 10 minut. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 5200 (vyprodáno).
Třinec: Hamerlík – Krajíček, M. Doudera, Linhart, D. Musil, Adámek, Jank, Roth – Rákos, Marcinko, Martin Růžička – Cienciala, Mikulík, Irgl – Adamský, Polanský, Dravecký – Chmielewski, M. Kovařčík, O. Kovařčík. Trenéři: Varaďa a Zadina.
Olomouc: Konrád – Jaroměřský, Staněk, Rutar, Ondrušek, Dujsík, Čáp – Eberle, J. Knotek, Laš – Káňa, R. Vlach, Burian – Ostřížek, Mráz, Strapáč – Jergl, Herman, Holec – Sundher. Trenéři: Venera a Tomajko.