V polovině první třetiny putovali v rychlém sledu hned tři hráči Třince na trestnou lavici a soupeř toho využil. Třiadevadesát vteřin dlouhé oslabení tří proti pěti ještě domácí ustáli, ale následnou výhodu jednoho muže na ledě už Pardubice využili. Koukalovu střelu Vojtek jen vyrazil, čehož využil Starý, který bekhendem uklidil puk do prázdné branky. Oceláři pak ještě usilovněji dobývali soupeřovu branku, ale marně.

Co se nepovedlo v úvodu, to vyšlo v prostřední části. Třinečtí už měli ruce nad hlavou, ale Peterkova teč skončila jen na tyči. Polák však pokračoval ve hře a ranou z mezikruží vyrovnal. Hosté najednou úplně vypadli z tempa, začali si pomáhat fauly, což Třinec trestal. Nejprve se prosadil střelou po ledě Květoň a smrtící pětiminutovku uzavřel nádhernou dělovkou do „víka“ Balej. Pochvalu zasloužil za příhru i kapitán Peterek. Všechny tři góly padly v přesilovce. „Bylo to klíčové. Takový obrat soupeře vždy zaskočí,“ řekl třinecký útočník Vojtěch Polák.

Pardubice snížili po nedůslednosti Malce, ale dvougólový náskok vrátil Ocelářům osm vteřin před druhou sirénou Moravec, když dorazil u pravé tyče puk po střele Výtiska. Jak jinak než v početní výhodě. „Přesilovkám se na tréninku dost věnujeme a už bylo třeba, aby se to někdy projevilo. O to lépe, že se to povedlo v tak důležitém zápase,“ pokračoval Polák.

Kritickou desetiminutovku ve třetí části domácí ustáli. Peterek však neproměnil trestné střílení za faul Čáslavy na jeho osobu a vzápětí Východočeši vykřesali naději. Na konci bleskové souhry byl Koukal. „Byli i jiné varianty, ale Honza si věřil,“ přiznal třinecký asistent Jiří Juřík. Domácí pak už Pardubice k ničemu nepustili. V závěru ještě pečetil výhru Polák ranou do prázdné branky. „Od druhé třetiny jsme měli hru pod kontrolou,“ uzavřel včera dvougólový střelec. „Těžko něco hodnotit. Zahrála nám jen jedna lajna, soupeři tam v přesilovkách vše napadalo,“ hledal slova pardubický Libor Pivko.

„O výsledku rozhodla druhá třetina, kdy jsme inkasovali ve čtyřech oslabeních po sobě. Ve třetí třetině jsme dali kontaktní gól, ale vyrovnat už se nepodařilo,“ uvedl pardubický asistent Jiří Seidl.

„Divákům se asi utkání líbilo. Dvě třetiny jsme byli aktivnější. V první třetině bylo klíčové, že jsme ubránili pardubickou přesilovku 5 na 3. Ve druhé třetině jsme dokázali zužitkovat přesilovky. Myslím, že to bylo po zásluze, ty fauly jsme si vynucovali. Závěr jsme si zkomplikovali nevyužitým trestným střílení, soupeř dal kontaktní gól. Závěr jsme ale pohlídali,“ uzavřel asistent Třince Jiří Juřík.

Třinec – Pardubice 5:3 (0:1, 4:1, 1:1)

Muž zápasu: Květoň

Třinec: Vojtek – Sekeráš, Výtisk, Seman, Malec, Vosátko, Gureň – Balej, Polanský, D. Moravec – D. Květoň, Peterek, V. Polák – Lušňák, Martynek, Kováčik – Pánik, Hampl, Steber. Trenéři: Antonín Stavjaňa a Jiří Juřík

Pardubice: M. Růžička (od 41. Lašák) – Snopek, Čáslava, Nakládal, Havíř, Píša, Kolář II, Lojek – Cetkovský, Divíšek, Pivko – Kolář I, Koukal, Starý – Rákos, Blažek, Somík – Klejna, Semorád, Bláha. Trenéři: Václav Sýkora a Jiří Seidl

Branky a nahrávky: 25. V. Polák (D. Květoň, Malec), 27. D. Květoň (Peterek), 30. Balej (Peterek, Sekeráš), 40. D. Moravec (Výtisk, Polanský), 59. V. Polák (Malec) – 16. Starý (Koukal), 39. Kolář I (Koukal), 52. Koukal (Kolář I).

Vyloučení: 7:8. Využití: 4:1.

Rozhodčí: Svoboda – Pešek, Jelínek.

Diváci: 3441.