Předposlední zápas své „severské“ skupiny čeká Oceláře právě dnes ve Werk Areně. Do Slezska totiž míří norský Storhamar.

Třinečtí mají jen teoretické šance na úspěch, způsobené špatným startem, kdy doma schytali debakly od švédského Djurgårdenu a finské Tappary, avšak v odvetách dokázali zabrat a nebýt rozhodcovského „zářezu“ ve Finsku, měli by nyní mnohem vyšší šance postoupit dál.

V současné chvíli nezbývá než věřit, že s Hamarem uhrají nutných šest bodů a jeden ze zbývajících soupeřů prohraje s tím druhým oba duely už v základní hrací době.

Vítkovice Ridera - Oceláři Třinec.
První hokejové derby sezony patří Ocelářům

„První zápasy bych nechtěl moc hodnotit, protože jsem tady nebyl, ale určitě do toho půjdeme s cílem vyhrát, jiné varianty nejsou v plánu,“ usmál se po nedělním derby s Vítkovicemi útočník Ocelářů Rostislav Martynek. „Pro diváky by to mohl být dobrý zápas, i nedělní derby mělo tempo, takže se na to budeme snažit navázat,“ slíbil.

Podobně to vnímá jeho kolega Erik Hrňa. „V posledních dvou zápasech extraligy jsme se chytili, takže musíme hrát tak, jako jsme odehráli tyto dva zápasy,“ doplnil Hrňa.

Dnešní zápas startuje v 17.30 hodin.

Magistrát ve Frýdku-Místku.
Tak jste rozdali karty ...
Na startu úspěšný český reprezentant moderního pětiboje Marek Grycz (číslo 1), vedle něj vítěz závodu Martin Ručka (v modrém).
Těšínskou osmičku vyhráli Ručka a Přádková