Z gólu se domácí radovali již po 66 vteřinách, kdy Sacha Treille po přihrávce P. Sýkory přesnou střelou využil přesilovou hru. 

Od začátku se hrál důrazný hokej, šance se střídaly na obou stranách. Tvrdě se na polovině hřiště nešťatsně srazili i dva Oceláři – Vlach s Rákosem.

Po krátké pauze přidalo Dynamo druhý gól, když Perret trefil tyčku, ale Martin Kaut si našel puk a zakončil do odkryté branky Třince. 

"Věděli jsme, že hrajeme po dvou prohrách v Třinci důležité utkání. Kluci to vzali za své, dopředu nás hnala fantastická atmosféra. Chtěli jsme dát gól a využít některou z přesilovek, což se nám podařilo. Důležitý krok jsme udělali hned v první třetině," uvedl Miloš Holaň, trenér Pardubic. 

V prostředním dějství měli šance Dušek či P. Sýkora, ale skóre se neměnilo. Až na začátku třetí třetiny se poprvé radovali hosté, když dostatek prostoru dostal Tomáš Linhart, jenž zblízka překonal Kacetla. Zanedlouho pak pardubický brankář zasáhl proti Rákosovi. 

Třetí gól Dynama přidal nejlepší střelec série Matěj Beran, jenže se trefil již počtvrté. Po akci Rolinka znovu důrazně pracoval před brankářem Hrubcem.

Jenže Třinec dostal v 52. minutě obrovskou příležitost na snížení. Minutu a 48 vteřin hrál v pěti proti třem, pak ještě dokonce odvolal brankáře Hrubce. Pardubičtí se velkému tlaku obětavě ubránili. 

Během vlastního oslabení potrestal pardubické zaváhání Jakub Petružálek a necelé dvě minuty před koncem korigoval na 3:2. Další přesilovku v závěru Třinec nevyužil, Pardubice již neinkasovaly.

"Až po indiviudální chybě po nástupu do poslední třetiny jsme soupeře dostali do hry. Musím pochválit všechny hráče i brankáře Kacetla, a to hlavně za práci v oslabení. Zápas jsme dokončovali v euforii, ale je to pouze jedno vítězství. Už teď se připravujeme na nedělní utkání," hodnotil Holaň. 

"Zápas se nám nevydařil podle našich představ. Nalomil nás především ten brzký gól. Myslím, že jsme i přesto bojovali a dotahovali se zpět. Domácím dnes přálo štěstí více než nám. Nachystáme se poctivě na nedělní utkání, které bude z našeho pohledu určitě odlišné," řekl třinecký trenér Václav Varaďa. 

Branky a asistence: 2. Treille (P. Sýkora, Rolinek), 18. M. Kaut (Perret), 47. Beran (Rolinek) – 42. Linhart (Svačina, Polanský), 59. Petružálek. Rozhodčí: Bejček, Bulanov – Pešek, Hynek. Vyloučení: 9:9. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 10 077. Třetiny: 2:0, 0:0, 1:2. Stav série: 1:2. 
HC Dynamo Pardubice: Kacetl – Cardwell, Wishart, Trončinský, Čáslava, Ščotka, Mojžíš, Holland – Beran, Tomášek, Rolinek – P. Sýkora, Marosz, Treille – M. Kaut, Poulíček, Perret – T. Svoboda, Dušek, J. Sýkora. Trenéři: Holaň, Marek a Janecký. 
HC Oceláři Třinec: Hrubec – Krajíček, M. Doudera, D. Musil, Roth, Linhart, Matyáš – Petružálek, Marcinko, Martin Růžička – Dravecký, Vlach, Hrňa – Adamský, Polanský, Svačina – Rákos, Mikulík, Cienciala – Kvasnica. Trenéři: Varaďa a Zadina.