Důrazný útočník začal sezonu v čínském Kunlunu v KHL a naposledy působil ve švýcarském týmu Ambri-Piotta, se kterým hráli Oceláři na Spengler Cupu vítězné semifinále. „O možnosti jít do Třince jsme se s klubem bavili už asi měsíc, nabídka mě zaujala. Definitivně jsme se pak dohodli právě během Spengler Cupu,“ přibližoval Wolski.

Je rád, že Třinec leží blízko polských hranic, a tak jej mohou v akci vidět i polští fanoušci. „Aron Chmielewski (jiný Polák v Třinci) mi o tom říkal. Chci hlavně vyhrávat. Už v minulé sezoně měl Třinec výborný tým, je českým mistrem a na Spengler Cupu hrál výborně. Jsem rád, že můžu být součástí takové špičkové organizace,“ dodal Wolski.

Třinečtí Oceláři jsou ve finále turnaje v Davosu.
Krása! Třinec je ve finále Spengler Cupu

V rodném Polsku žil jen tři roky, v roce 1988 jeho rodiče emigrovali do Kanady a usadili se v Torontu. Wolského si jako velký talent vyhlédlo na draftu Colorado a v NHL debutoval v sezoně 2005/06. Ve slavné soutěži vystřídal pět klubů - Colorado, Phoenix, New York Rangers, Floridu a Washington. Za osm sezon posbíral 284 kanadských bodů v 480 zápasech.

V KHL vystřídal dresy Nižného Novgorodu, Magnitogorsku a Kunlunu. „Wojtek toho prošel už dost, určitě nám svými výkony pomůže. Jedná se o velkého, silného a technicky vybaveného hráče s dobrou střelou. Jistě i polští fanoušci budou zvědaví na svého slavného rodáka,“ usmíval se manažer Ocelářů Jan Peterek.

Wolski má na kontě i pár reprezentačních startů v dresu Kanady. Vrcholem pro něj byla olympiáda v Pchjongčchangu, kde pomohl Kanadě k bronzovým medailím.

Oceláři v Davosu zaujali a berou druhé místo.
Oceláři ve finále Spengler Cupu nestačili na Kanadu
Český tým na MS hokejistů do 20 let v Ostravě. Ilustrační foto.
Češi jsou ve čtvrtfinále! Pomohlo jim Rusko výhrou za tři body