Hrdinou domácího týmu se stal útočník Tomáš Marcinko, který navázal na své dvoubrankové představení na ledě Komety a i konto Plzně zatížil dvěma trefami. Když se k němu přidaly góly Martina Růžičky a Jiřího Polankého, nebylo i přes snížení Kindla takřka pochyb už po druhé třetině, že ve Werk Aréně zůstanou všechny body.

Na tomto faktu nakonec nezměnilo nic ani korigování ze strany Milana Gulaše v úvodu třetí části.

Ohlasy trenérů

Ladislav Čihák (HC Škoda Plzeň): “Utkání bylo zajímavé pro diváky, pro nás smolné. Myslím si, že se nemáme za co stydět, odvedli jsme kus dobré práce. Bohužel jsme se dostali do ztráty a s takto silným soupeřem je to pak již těžké. Já bych chtěl ale kluky pochválit, že jsme to v poslední třetině nezabalili a chtěli jsme domácí ještě potrápit. Věděli jsme, že na Kometě také ztratil vedení 4:2. Ale již se nám to nepovedlo gólově, naopak jsme inkasovali do prázdné, takže nezbývá, než soupeři poblahopřát.”

Václav Varaďa (HC Oceláři Třinec): “Po ztracených bodech z Brna jsme se poctivě připravili na soupeře, kterého zdobí houževnatá hra podpořená dobrým útokem i brankářem. A bylo to znát, v první třetině jsme byli malinko nervózní. Neměli jsme takový nástup, jaký bychom si doma představovali. Ale podařilo se nám dvakrát uspět na brankovišti. V prostřední části jsme byli malinko lepší, ovšem hosté stále měli také dobré příležitosti. Myslím si, že Plzeň tady odehrála výborné utkání, porvala se o výsledek, i když prohrávala 0:4 a navíc trefili v závěru břevno a mohlo to být ještě hodně dramatické. Takto kvalitní zápas ve druhém kole je něco parádního a i diváci si to museli užít.”

HC Oceláři Třinec – HC Škoda Plzeň 5:2 (2:0, 2:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 16. Marcinko, 18. Polanský (Petružálek, Doudera), 28. Martin Růžička (Adamský), 34. Marcinko (Roth, Dravecký), 60. Adamský (Dravecký, Marcinko) – 39. Kindl (Kracík), 43. Gulaš (Schleiss). Rozhodčí: Kika, Hradil – Gebauer, Ganger. Vyloučení: 1:5. Využití: 2:0. Diváci: 4496.

Třinec: Hrubec – Krajíček, Adámek, Linhart, Roth, M. Doudera, D. Musil – Rákos, Marcinko, Martin Růžička – Adamský, Polanský, Petružálek – Dravecký, M. Kovařčík, Irgl – Jank, Svačina, Cienciala. Trenér: Varaďa.

Plzeň: M. Svoboda – Kadlec, Pulpán, Kvasnička, Čerešňák, D. Sklenička, Jones, Moravčík – Gulaš, Mertl, P. Straka – Indrák, Stach, D. Kubalík – Kratěna, Kracík, D. Kindl – Hollweg, Preisinger, Schleiss. Trenéři: M. Straka, Čihák, Vlasák a Pejchar.