Třetí finálovou bitvu jste rozhodl dvěma výstavními trefami. Ty střely sedly skvěle, že?

Jo. Sedlo mi to, byl jsem efektivní. Jsem rád, že jsem týmu góly pomohl.

Ještě za stavu 0:0 jste po vhazování zůstal ležet na ledě, co se stalo?

Já nevím, jestli se k tomu můžu vyjádřit. Dostal jsem krosček, bolelo to. Zaledoval jsem a vyhecovalo mě to.

Jak celkově hodnotíte zápas? Po druhém finále v Pardubicích a prohře 3:6 to s vámi nevypadalo dobře, počítali jste i zraněné…

Proč to nevypadalo dobře? Však máme další kluky, kteří se těšili, že dostanou šanci. Každý z nás je nahraditelný a já jsem rád, že to kluci dokázali, že ukázali, že mohou hrát taky. Podrželi Oceláře.

Souvisí s tím třeba také variabilita v přesilovkách?

Máme taky ofenzivní obránce. Kundrc (Kundrátek) i Šenky (Šenkeřík) je nahradili, dobře pro nás.

Třetí zápas finále play-off hokejové extraligy Oceláři Třinec - Dynamo Pardubice (20. 4. 2024).
Třinec se raduje! Oceláři porazili Dynamo a ve finále znovu vedou

Když jste zvýšili na 4:2, nepřišla úleva?

To si nemyslím. Oni nám ukázali svou sílu. Pardubice musí vyhrávat, na ně je tlak. Přidali stejně jako ve druhé třetině, kdy párkrát otočili rychle hru a pro nás to bylo těžké. Na konci hráli šest na pět, ale my to odehráli dobře. Aktivně, k ničemu jsme je nepustili, až na tu jednu dorážku.

Nedocházely vám na konci síly?

Ne, my jsme zvyklí.

Pro oko diváka se hrál pohledný hokej, otevřený. Lítalo se nahoru-dolů…

Nechali jsme se unést, v kabině jsme si to po druhé třetině řekli. A ve třetí jsme ukázali, jak to chceme hrát.

Zvládá Třinec hru na šest beků?

Obránci dělají super práci, my z útoku se snažíme pomáhat. Blokujeme střely a jeden druhému pomáháme. Zvládáme to.

Ještě dotaz ke zraněným. Martin Marinčin je s vámi?