Hokejisté Třince, kteří porazili na konci dubna ve finále extraligy Pardubice 4:3 na zápasy a popáté v řadě oslavili mistrovský titul, se v neděli společně sejdou pod vedením trenéra Zdeňka Motáka a nových asistentů Marka Malíka s Jiřím Raszkou na tradičním soustředění v Tatrách. Dočasným domovem bude pro české šampiony Mikulášská chata.

Oceláři již znají také soupeře v přípravě. Zahájí ji 13. srpna ve Frýdku-Místku, následovat budou duely se Slovanem Bratislava (20. srpna), proti Banské Bystrici (22. srpna) a ve Vítkovicích (29. srpna). Utkání s Banskou Bystricí bude pro Slezany speciální. Berany totiž trénuje Vladimír Országh, který se po dvou letech v Třinci rozhodl z rodinných důvodů k návratu na Slovensko.

Sezonu odstartují Oceláři v září zápasy Ligy mistrů. Nový extraligový ročník rozehrají 18. září na ledě pražské Sparty. Domácí premiéru v nejvyšší tuzemské soutěži si odbude Třinec 20. září soubojem s Českými Budějovicemi.

Třinečtí, kteří byli na začátku června vyhlášeni nejlepším evropským hokejovým klubem roku, se budou muset v příštím ročníku obejít bez útočníka Daniela Voženílka. Jeden z klíčových hráčů mužstva, který po zisku extraligového titulu pomohl národnímu týmu v Praze k zisku zlatých medailí, odchází do švýcarského Zugu. Končí také obránci Adam Polášek, Petr Šenkeřík a kanadský forvard Adam Helewka.