Třinec ovládl první třetinu, což jak se nakonec ukázalo, bylo zásadní. Herně, střelecky i na góly ji měl plně pod kontrolou. Vyplynuly z toho dvě branky v rychlém sledu. Nejprve v 10. minutě se z mezikruží prosadil Daňo, o 197 vteřin později inkasoval Kovář nešťastně, když se Adámkova střela odrazila od bránícího Hrabíka.

Pauza byla v šatně Sparty patrně velmi bouřlivá, protože ploužící se tým se změnil v aktivní, který udával tempo ve druhé třetině. Slezané však nasadili svou obvykle pevnou defenzivu podpořenou bezchybným gólmanem. Dlouho dovolili velkou možnost pouze Kousalovi. Pražané nakonec skórovali necelou vteřinu před sirénou, když Chlapík tečoval před Kacetlem Krejčíkovo nahození.

Ve třetí části byl obraz hry podobný, Sparta dokonce dostala přesilovou hru, ale tu nevyužila. Místo toho tři a půl minuty před koncem Helewka navýšil náskok Ocelářů, a byť Chlapík znovu snížil, víc už Sparta nestihla. Vyrovnávací gól Moravčíka nebyl pro kontakt Lajunena s brankářem Kacetlem uznán.

Hlasy trenérů po utkání: 

Pavel Gross (Sparta): "Gratuluju Třinci k zaslouženému vítězství. My jsme to nakonec ještě udělali trošku zajímavé, ale nevyšlo to. Je to 3:2 a jedeme ve čtvrtek dál. Tak jednoduchý a krásný je hokej. Třinec hraje posledních pět let pořád stejně. Zavírají střední pásmo, hrají obětavě a blokují střely. Je umění puky na bránu dostat a zároveň je umění tu střelu blokovat. Tak to prostě je, my to víme. Třinec tím nikoho nepřekvapí, hrajou to dobře."

Zdeněk Moták (Třinec): "Z naší strany byla výborná první třetina. Aktivní, agresivní. Ve druhé jsme se nechali domácími zatlačit a byli jsme málo aktivní. Dostávali jsme se pod tlak, to nebylo dobře. Ve třetí třetině byla kombinace toho, že jsme chtěli hrát aktivně, ale Sparta je výborné mužstvo. Dokázali nás zatlačit, ale skvělá práce všech hráčů na všech pozicích… Já musím za bod poděkovat a budu gratulovat."

Sparta Praha – Oceláři Třinec 2:3 (0:2, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 40. Chlapík (Krejčík, Vitouch), 58. Chlapík (Moravčík, Lajunen) – 10. Daňo (Cienciala), 13. Mar. Adámek (Dravecký, L. Hudáček), 57. Helewka (Hrehorčák). Rozhodčí: Hribik, Ondráček – Ondráček, Hynek. Vyloučení: 1:1. Bez využití. Diváci: 14 208. Stav série: 3:2.

Sparta: J. Kovář – Kempný, Mozík, Krejčík, Mikliš, Němeček, Irving, Moravčík – D. Vitouch, Horák, Chlapík – Buchtele, Sobotka, Forman – Konečný, Lajunen, Harper – Hrabík, O. Najman, P. Kousal. Trenéři: Gross a Hořava.

Třinec: Kacetl – Smith, Marinčin, Nedomlel, Kundrátek, Šenkeřík, Mar. Adámek, Polášek – Nestrašil, Čacho, Hrehorčák – Daňo, Cienciala, L. Hudáček – Voženílek, Helewka, M. Růžička – M. Roman, Vrána, Dravecký. Trenéři: Moták a Országh.