Bylo to však drama až do posledních vteřin! Hosty poslal už ve čtvrté minutě do vedení kapitán Vrána, za Kometu však po návratu z kabin srovnal Haščák a ve čtyřiatřicáté minutě Kometa díky Kollárovi vedla.

„Musím říct, že jsme do utkání vstoupili výborně, dobře jsme bruslili a vytvářeli si příležitosti. Pak se hra srovnala, dostali jsme se zbytečně do problémů, udělali jsme dvě chyby a dostali z toho gól,” uvedl po zápase trenér Třince Václav Varaďa.

V závěru prostřední části vyrovnal kanonýr Martin Růžička a rozhodnout tak musela až třetí třetina. V té se zdálo se, že se schyluje k prodloužení, v závěru se ale dostal do úniku Ondrej Šedivý a ten v čase 59:22 vystřelil výhru Ocelářům.

„Jsem samozřejmě rád za ten finální výsledek. Brno dostalo vítr do plachet a dost nás mačkalo, ale my jsme vyrovnali. Ve třetí třetině to byl boj a musím poděkovat hráčům za výkon, že nic nevypustili,” dodal Varaďa

HC Kometa Brno – HC Oceláři Třinec 2:3 (0:1, 2:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 22. Haščák (Horký), 34. Kollár (Ďaloga, Mueller) – 4. P. Vrána (Miloš Roman), 39. Martin Růžička (Jaroměřský, Miloš Roman), 60. Šedivý (D. Kofroň, M. Adámek). Rozhodčí: Jeřábek, Ondráček – Bohuněk, J. Frodl. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 5 736.

Třinec: Kacetl – Kundrátek, D. Musil, M. Adámek, M. Doudera, Zahradníček, Jaroměřský – Martin Růžička, P. Vrána, Miloš Roman – O. Kovařčík, A. Nestrašil, Hrehorčák – D. Kofroň, Marcinko, Šedivý – Dravecký, Szturc, Martynek. Trenér: Varaďa.