Ačkoliv bylo skóre dlouho bezbrankové, na ledě se toho dělo dost a o zajímavé situace před oběma brankami nebyla nouze. Oba gólmani, tedy jak domácí Vejmelka, tak třinecký Kváča, chytali skvěle.

Oceláři dopláceli na nemohoucnost v zakončení, když si vytvořili několik slibných příležitostí, z nichž bylo pár vyloženě tutových, ale neskórovali ani jednou.

V poslední periodě dokonce dvakrát otřásli brankovou konstrukcí Komety (Wolski a Roth), kýžený gól ale nedali ani ze čtyř přesilovek, ani v závěrečné power play.

„Chtěli jsme tady vydolovat nějaký bod, ale bez gólu to jde těžce. Kometa hrála dobře zezadu, pohlídala si střední pásmo a bohužel jsme prohráli,“ litoval Marek Zadina, asistent trenéra Varadi na třinecké střídačce.

Z utkání Kometa Brno (v modrém) - Oceláři Třinec.Zdroj: Attila Racek

Úroveň zápasu však byla výborná. „Určitě, mělo to spád, tempo, šance na obou stranách. Vyrovnané utkání,“ souhlasil Zadina. „Narazily na sebe dva kvalitní týmy a věděli jsme, že může rozhodnout přesilovka, což se dnes stalo. My jsme s našimi přesilovkami nenaložili dobře a víme, že Kometa má na početní výhody dobré typy hráčů. To se potvrdilo a v průběhu zápasu se od nás odklonilo i štěstí, když jsme trefili dvě nebo tři tyčky,“ ohlížel se Zadina za smolným utkáním, jemuž by slušela remíza.

Po čtyřzápasové sérii se nyní Třinečtí přesunují zpět do Werk Areny. V pátek přivítají ve šlágru kola pražskou Spartu.

Kometa Brno – Oceláři Třinec 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Branka a nahrávky: 46. Mueller (Zaťovič, Erat). Rozhodčí: Jeřábek, Úlehla – Jindra, Zíka. Vyloučení: 4:3, navíc Plekanec (B) 10 min. OT. Využití: 1:0. Diváci: 7131.

Třinec: Kváča – M. Doudera, Zahradníček, M. Adámek, Galvinš, Roth, Gernát – Martin Růžička, P. Vrána, Wolski – Hrňa, Marcinko, M. Stránský – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Chmielewski – Dravecký, Polanský, Adamský – Hrehorčák. Trenér: Varaďa.