„Bohužel se nám to moc nepovedlo, bylo tam víc špatného než dobrého,“ uznal jeden z třineckých koučů Marek Zadina. „Měli bychom na tento zápas rychle zapomenout. Jednotlivé chyby si samozřejmě rozebereme a poučíme se,“ slíbil.

Jedním z mála pozitiv byl další gól Štěpána Novotného, už třetí ve třetím přípravném utkání. I on uznal, že Olomouc byla půl zápasu lepší. „Měla hlavně vyšší tempo, lépe bruslila. My jsme zabrali až v poslední třetině, kdy mi přišlo, že Olomouci trochu došly síly. Byl to náročný, agresivní hokej,“ připustil Novotný, jehož vlastní střelecká forma těší.

Oceláři (v červeném) na závěr přípravy prohráli s Olomoucí v prodloužení.

„Proti Olomouci to sice nevyšlo, ale jinak můžeme být s přípravou spokojeni. Hlavně proti Kometě to byly super zápasy. Střelecky se mi taky dařilo, a tak doufám, že trenéry přesvědčím o nominaci do sestavy,“ zadoufal Novotný před blížícími se starty Ocelářů v Lize mistrů ve Finsku a Bělorusku.

Oceláři Třinec – HC Olomouc 2:3 p (0:1, 1:1, 1:0 – 0:1)

Branky a nahrávky: 35. Novotný (Chmielewski), 58. Hrehorčák (Novotný) – 17. Klimek (Nahodil), 32. Knotek (Burian), 62. Strapáč (Kolouch). Vyloučení: 4:6, navíc Adamský (T) 5 + DKU. Bez využití. Diváci: 2 083.

Třinec: Bartošák – Kundrátek, M. Doudera, D. Musil, Galvinš, Hrachovský, Gernát – M. Stránský, Polanský, Adamský – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Chmielewski – Dravecký, Hladonik, Hrehorčák – Kvasnica, Novotný, Kofroň. Trenéři: Varaďa a Zadina.