Rusové si ujali vedení v 11. minutě po brance Dorofejeva a krátce po změně stran navýšil náskok soupeře Platonov. Na to Oceláři našli odpověď vzápětí, kdy se prosadil obránce Lukáš Kovář a ve 35. minutě vyrovnal Michal Kovařčík.

Přesto šel i podruhé do šaten šťastnější Metallurg, kterému vrátil vedení Budkin. Ve třetí třetině pak navýšili odstup Švyrjov a Sirotkin, na což v úplném závěru odpověděl už jen Mikulík.

"Věděli jsme, jakou má Magnitogorsk sílu a že to bude hodně náročný zápas. To se nám i potvrdilo, ale kluci se s tím popasovali velmi dobře a dokázali být Metallurgu rovnocenným soupeřem. Myslím, že jsme tady odehráli další kvalitní utkání, bohužel jsme ale neproměnili naše šance. Výsledek 3:5 je možná až příliš krutý, rozhodně nás nepřehráli," řekl pro klubový web jeden z trenérů Třince Marek Zadina, jehož tým v nedělním závěrečném duelu turnaje vyzve domácí tým, který po prohře s Magnitogorskem nestačil ani na Rigu a podlehl ji 0:2.

Oceláři Třinec - Magnitogorsk 3:5 (0:1, 2:2, 1:2)

Branky a nahrávky: 23. Kovář (Svačina), 35. M. Kovařčík (Kovář, Svačina), 59. Mikulík (O. Kovařčík, Kovář) - 11. Dorofejev (Švyrjov), 22. D. Platonov (Korobkin, Y. Platonov), 37. Budkin (Kokarev, Korobkin), 48. Švyrjov (Dorofejev), 57. Sirotkin (Dorofejev). Vyloučení: 4:2. Bez využití. 
Třinec: Hamerlík - Krajíček, Zahradníček, Linhart, Roth, Kovář, Matyáš - O. Kovařčík, Mikulík, Petružálek - Dravecký, Vlach, Hrňa - Adamský, Cienciala, Svačina - Chmielewski, Rákos, Martynek - M. Kovařčík.
Magnitogorsk: Samsonov - Denisov, Pivcakin, Budkin, Birjukov, Běreglazov, Těreščenko - Šenfeld, Berestennikov, Kazionov - Igošev, Kokarev, Timkin - D. Platonov, Y. Platonov, Korobkin - Švyrjov, Sirotkin, Dorofejev.