Právě v tomto stopětatřicetitisícovém městě odehrají svěřenci trenéra Václava Varadi poslední duel základní skupiny D Champions Hockey League a ve hře bude samotný postup do osmifinále (plus první místo ve skupině a lepší nasazení v play off).

Nebude to jejich letošní první návštěva země helvétského kříže. Na konci roku vyrazí do Davosu na nejstarší klubový turnaj světa Spengler Cup.

Ale zpět k Lize mistrů. Situace v tabulce je velice vyrovnaná a Oceláři na svého soupeře ztrácejí jediný bod. Je tedy jasné, že pokud chtějí uspět, musejí domácí Lvy jakkoliv porazit, aby nad ním kromě bodové získali i výhodu lepších vzájemných zápasů.

Minulý týden vyhráli Oceláři na domácím ledě 2:1 v prodloužení. „Přesvědčili jsme se, jak kvalitním týmem Lausanne je. I v odvetě čekám od soupeře těžký odpor, houževnatý výkon. Obě mužstva jistě předvedou maximum ve snaze zajistit si postup,“ předpovídá trenér Varaďa.

Oceláři se v minulém utkání dokázali několikrát dostat do jasných šancí, byť obrana soupeře kladla velký odpor a gólman Stephan prokazoval své kvality.

Bruslivý a důrazný tým Lausanne pak několikrát domácím zatopil i v obraně. „Vůbec se nedivím, že s nimi měla problém i Philadelphia,“ poznamenal střelec Ocelářů Matěj Stránský s odkazem na výhru Švýcarů nad účastníkem NHL v rámci jeho přípravy v Evropě.

close V extralize mají formu a vedou tabulku. Jak to bude v Champions League? info Zdroj: Petr Rubal zoom_in

Oceláři nyní mohou trochu litovat zpackaného úvodu v soutěži, kdy se jim nepodařilo bodovat v Lahti ani Minsku, čímž se jejich situace zkomplikovala. Nicméně situaci mají ve svých rukách, což je zásadní. „Do Švýcarska jedeme s jasným cílem vyhrát,“ doplnil Stránský.

Pokud se to Třinci povede, zajistí si postup do další fáze bez ohledu na druhý výsledek. Pokud ne, budou muset Oceláři čekat na výsledek právě druhého zápasu mezi Juností Minsk a Pelikány z Lahti. Tento zápas začne o hodinu a tři čtvrtě dříve, takže v průběhu svého utkání už budou Oceláři vědět, jak si se svými postupovými ambicemi stojí.

Když Finové v Minsku vyhrají za tři body, srovnají se všechny tři celky na osmi bodech a rozhodovala by minitabulka všech tří týmů a jejich vzájemné zápasy. Oceláři mají s oběma lepší bilanci, ale v tomto případě by rozhodovalo celkové skóre, takže by záleželo i na tom, jakým rozdílem by Lahti v běloruské metropoli uspělo. Když zaboduje Minsk, budou muset Oceláři získat minimálně stejný bodový zisk jako Bělorusové.

Zápas začne až v 19.45 hodin.