V úvodu to však na žádné třinecké juchání nevypadalo. Domácí se brzy ujali brankou Pavelky vedení, které ve 12. minutě navýšil Klimek. Oceláři však zvládli dvojí odpověď ještě do konce první dvacetiminutovky, když se prosadili kanonýr Martin Růžička a kapitán Lukáš Krajíček.

"Sparta má začátky opravdu silné, víme o tom, říkali jsme si, že si na to musíme dát pozor, ale nevyšlo to. Asi bylo dobré, že jsme dostali jen dva góly. Nakonec jsme ale jejich silnou první třetinu, čímž jsou známí, odehráli dobře," oddechl si brankář Šimon Hrubec.

"Po nevydařeném domácím utkání proti Zlínu jsme přijeli do Prahy s pokorou, ale zároveň s chutí začít nový rok vítězně. Dnes se to nerodilo lehce, v první třetině nás Sparta přehrávala, měla více ze hry v prvních deseti minutách," přiznal kouč Václav Varaďa, jehož svěřenci se opět prosadili v početní převaze.

Jen pětadvacet vteřin od úvodního buly ve druhé části pak Slezané potřebovali, aby šli do vedení. Po přihrávce Krajíčka se radoval Marcinko. Jenže za minutu bylo opět srovnáno, brejk dva na jednoho zakončil svým druhým gólem v zápase Klimek.

"Ve druhé třetině jsme hráli výborný hokej, domácí jsme ztlumili rychlým gólem, vytvořili jsme si spoustu šancí a ubránili oslabení," pochvaloval si Varaďa, který sledoval jak ve 27. minutě zapomenutý Jank prostřelil Laca počtvrté a vzápětí pátou branku hostí přidal Michal Kovařčík.

"Dnes se nám po deseti vydařených minutách a dvou gólech trošku splašily hlavy a mysleli jsme si, že to půjde lehce. Třinec po zbytečném faulu využil přesilovku, dostal se na kontakt, pak využil i druhou přesilovku a začínalo se od znova. Bohužel jsme ale zaspali začátek (druhé třetiny), začali jsme hrát netaktický splašený hokej a Třinec nás vycvičil z produktivity. Trestal naše chyby," uznal jeden ze sparťanských trenérů Jaroslav Nedvěd.

"Bohužel nám tím odskočil na dva góly a my se nedokázali vrátit zpět. Snaha tam byla, ale chyběl nám klid na hokejkách. Třinec už poté hrál chytře dozadu," dodal Nedvěd.

Oceláři si mohli chválit také přínos návrátilců i nové posily. Po delším naše totiž nastoupili útočníci Erik Hrňa a Vladimír Svačina, kteří si každý připsali dvě asistence, a první bod v novém dresu má také Roman Vlach, který se představil ve druhém útoku po boku právě Hrni a také Vladimíra Draveckého.

Vyspělý výkon ve třetí části zmínil také Václav Varaďa. "Třetí třetinu kluci zvládli výborně takticky. Snažili jsme se nedostat do problémů a po bojovném výkonu jsou to pro nás skvělé tři body z ledu těžkého soupeře, který má nyní formu," zakončil trenér.

Sparta Praha – Oceláři Třinec 3:5 (2:2, 1:3, 0:0)
Branky a nahrávky: 4. T. Pavelka (Forman, Pech), 12. Klimek (Forman, Pech), 22. Klimek (Pech, Forman) - 14. Martin Růžička (Hrňa, Roth), 19. Krajíček (Polanský, Svačina), 21. Marcinko (Krajíček), 27. Jank (Svačina, Adamský), 28. M. Kovařčík (R. Vlach, Hrňa). Rozhodčí: Hribík, Pavlovič (Slovensko) – Klouček, Hynek. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. Diváci: 5805.
Sparta: Laco – Švrček, Piskáček, Kalina, Ďaloga, T. Pavelka, Z. Michálek, Nedomlel – Kudrna, Vrána, Říčka – Jarůšek, Hlinka, Reichenberg – Forman, Pech, Klimek – Uher, Pšenička, Rousek. Trenéři: Výborný, Nedvěd a Janeček.
Třinec: Hrubec – Krajíček, M. Doudera, Linhart, D. Musil, Roth, Jank – Rákos, Marcinko, Martin Růžička – Hrňa, Vlach, Dravecký – Adamský, Polanský, Martynek – Cienciala, Mikulík, Svačina – M. Kovařčík. Trenéři: Varaďa a Zadina.

Hokejová extraliga – 36. kolo:

Vítkovice Ridera – Škoda Plzeň 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 27. Olesz (Lev, Trška), 31. Kucsera (Klok, Kolouch), 60. Tybor. Rozhodčí: Hejduk, Kubičík – Jindra, Zíka. Vyloučení: 5:1. Bez využití. Diváci: 7878.
Vítkovice: Bartošák – Klok, Sloboda, Baranka, Hrbas, Urbanec, Trška, D. Krenželok – Olesz, Lev, Bartovič – Květoň, Roman, Tybor – Kucsera, Kolouch, P. Zdráhal – Szturc, Š. Stránský, Dej. Trenéři: Petr a Trnka.
Plzeň: M. Svoboda – Moravčík, Kadlec, D. Sklenička, Jones, Pulpán, Čerešňák, Kaňák – Schleiss, T. Mertl, Gulaš – Stach, Kracík, Indrák – D. Kindl, Kratěna, P. Straka – Rubner, Preisinger, Pour. Trenéři: M. Straka, Čihák, Vlasák, J. Hanzlík.

Dynamo Pardubice – Olomouc 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 8. Vondráček (Wishart, S. Treille), 27. P. Sýkora (Rolinek, Marosz), 59. Mojžíš – 32. Strapáč (Eberle). Rozhodčí: Roman Svododa, Hodek – Flegl, Polonyi. Vyloučení: 5:4. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 6155.

Piráti Chomutov – Hradec Králové 3:2 pp (0:0, 0:1, 2:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 45. Šťovíček (Flemming), 53. Koblasa (Huml, Vondrka), 65. Vondrka (Dietz) – 28. Kukumberg (Jaroslav Bednář, Graňák), 44. F. Pavlík (Graňák, Zámorský). Rozhodčí: M. Petružálek, Kika – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 3561.

Dukla Jihlava – Verva Litvínov 5:4 (3:2, 2:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 2. Stříteský, 12. Stříteský (Bryhnisveen, Anděl), 17. Skořepa (Hamill, T. Kubalík), 34. T. Kubalík (Hamill, Skořepa), 36. M. Hlinka (D. Kajínek, Žálčík) – 4. V. Hübl (F. Lukeš), 5. Matoušek (Hunkes, Kubát), 32. Vandas (Válek), 52. V. Hübl (F. Lukeš). Rozhodčí: Rozhodčí: Hradil, Mrkva – Tošenovjan, V. Hanzlík. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:1. Diváků: 3575.

Mladá Boleslav – Zlín 2:3 SN (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 23. L. Pabiška (P. Musil, Kotvan), 43. Lenc (L. Pabiška) - 4. Okál, 21. Kubiš (O. Veselý, Fořt), rozhodující sam. nájezd Honejsek. Rozhodčí: Pešina, Bejček - L. Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 2551.

Brno – Liberec 3:2 (2:1, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 14. M. Erat (J. Hruška. Krejčík), 15. Dočekal (L. Čermák), 28. Štencel (Dočekal, Mallet) - 7. L. Krenželok (Bakoš), 47. Kvapil (Lakatoš). Rozhodčí: Lacina, Pražák - Frodl, Komárek. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. Diváci: 7075.

1.      Plzeň             36       19       5          8          4          123:81           75
2.      Vítkovice       36       19       3          4          10       111:77           67
3.      Hradec Králové        35       16       6          5          8          95:68 65
4.      Třinec            36       16       4          6          10       99:87 62
5.      Brno   35       15       4          7          9          102:78           60
6.      Olomouc       36       11       8          6          11       87:91 55
7.      Zlín     35       11       7          4          13       80:90 51
8.      Sparta Praha            35       13       3          4          15       96:104           49
9.      Pardubice     36       11       5          4          16       86:102           47
10.   Chomutov     36       8          8          7          13       93:110           47
11.   Liberec          35       9          8          2          16       85:109           45
12.   Mladá Boleslav        36       10       4          6          16       79:94 44
13.   Litvínov          36       10       4          5          17       84:107           43
14.   Jihlava           35       7          5          6          17       75:97 37

Program 37. kola – pátek 5. ledna: 17.00 Oceláři Třinec – Piráti Chomutov, 17.30 Dukla Jihlava – Bílí Tygři Liberec, Litvínov – Pardubice, Zlín – Sparta Praha, 18.00 Olomouc – Mladá Boleslav, Hradec Králové – Vítkovice Ridera, 18.30 Kometa Brno – Plzeň.