Teď se do této pozice pasují Třinečtí sami. Tedy za předpokladu, že jim listopadová forma vydrží ještě pět měsíců.

Na ledě Sparty přežil Třinec úvodní tlak domácích, kdy opět zářil Šimon Hrubec, a pak se prosadili hosté. Pokus Vladimíra Rotha si srazili domácí do branky sami.

Sparta srovnala, ale od druhé třetiny si Oceláři počínali cílevědomě, sváděli vyrovnané souboje, skvěle bruslili a hráli důrazně do těla. „Nebylo to o hokejové kráse, ale spíš o urputné bojovnosti a ohromné důležitosti neudělat chybu, která by se odrazila na skóre,“ uvažoval po utkání trenér Třince Václav Varaďa.

Jeho svěřenci využili v 54. minutě přesilovku zásluhou Martina Růžičky, když sparťané tu svou pár minut předtím nezužitkovali. Opět zásluhou obětavě bránících Ocelářů a výtečného Hrubce v třinecké svatyni.

„Přesilovka se nakonec dostavila k nám. Ceníme si těchto tří bodů. Vnímáme, že v Praze se jen tak nevyhrává, takže jsme velmi spokojeni. Naše série trvá,“ oddechl si Varaďa.

Slova uznání pro Třinec našel i německý kouč Pražanů Uwe Krupp. „Při vyrovnaném počtu hráčů na ledě jsme hráli velmi dobře proti momentálně asi nejlepšímu mužstvu v soutěži. Dobře jsme zvládali i oslabení, až na to jedno, které vlastně rozhodlo. Měli jsme tam chvíli zmatek a kvalitní soupeř toho hned využil,“ litoval.

Třinecký útočník Tomáš Marcinko si bodů také považoval. „Bylo to náročné, z obou stran hodně bojovný zápas. Nám se ale v pravý čas podařilo využít přesilovku a to byla rozdílová branka. Vyhrát na Spartě je vždy skvělé,“ pochvaloval si Marcinko. Průběžné první místo neřešil. „To jde opravdu mimo nás. Stále se snažíme hrát svůj hokej. Vyhráváme, ale víme, že to nemusí trvat věčně,“ uznává Marcinko.

Sparta Praha – Oceláři Třinec 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 10. Buchtele (Kudrna, Piskáček) – 3. Roth, 54. Martin Růžička (Hrňa, Krajíček), 60. Adamský (Dravecký). Rozhodčí: Pešina, Pražák – Lučan, Pešek. Vyloučení: 8:9, navíc Sill – Marcinko oba 10 minut. Využití: 0:1. Diváci: 10 589.

Třinec: Hrubec – Gernát, Krajíček, Galvinš, D. Musil, M. Doudera, Roth – Martin Růžička, Marcinko, Hrňa – Svačina, Polanský, Adamský – Dravecký, Werek, Bukarts – O. Kovařčík, Cienciala, Chmielewski – Hladonik. Trenér: Varaďa.