Oceláři sehráli v závěru sezony dva těžké venkovní zápasy. Nejprve vyhráli po nájezdech v Pardubicích a v úterý vybojovali výhru taky v Mladé Boleslavi.

Bruslaři skvěle zvládli přelom první a druhé třetiny, kdy se prosadili Stránský a Šťatsný a domácí vedli 2:0. Náskok ale Mladé Boleslavi dlouho nevydržel a ještě během druhé periody srovnali Dravecký a Ondřej Kovařčík.

Třetí třetina žádný gól nenabídla, a tak rozhodlo až prodloužení. V tom měl velkou šanci domácí Ševc, Mazanec si s jeho příležitostí ale poradil, a tak na druhé straně udeřil Hrehorčák.

Třinec letos porazil Mladou Boleslav i počtvrté, základní část zakončil na druhém místě a čeká na soupeře pro čtvrtfinále play-off, který vzejde z předkola.

BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec 2:3 (1:0, 1:2, 0:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 20. Stránský, 21. Šťastný (Moravec) - 26. Dravecký (Kofroň), 38. O. Kovařčík (Roman, Mazanec), 65. Hrehorčák (Vrána). Rozhodčí: Svoboda, Micka - Kajínek, Axman. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 589.

Třinec: Mazanec - Marinčin, Doudera, Kundrátek, Musil, Zahradníček, Jaroměřský - Bakoš, Vrána, Svačina - Kovařčík O., Kovařčík M., Nestrašil - Chmielewski, Roman, Hrehorčák - Dravecký.