Oceláři vůbec poprvé oblékli černé dresy, které jsou nově třetí variantou k tradiční červeno-bílé kombinaci. A začali skvěle, když v přesilových hrách uděřili Martin Růžička a David Cienciala. Navíc nemuselo zůstat jen u toho, ale brankář Ondřej Kacetl několik šancí domácích vychytal. "V některých fázích jsme byli lepším týmem a je škoda, že jsme nepřidali více branek. Hostující brankář chytal parádní utkání a udržel Dynamo ve hře," ocenil trenér Třince Václav Varaďa.

Zářil však také na opačné straně ledu Šimon Hrubec, byť na střely Jána Sýkory a Jacoba Cardwella nestačil, čímž Dynamo vyrovnalo. "Za stavu 0:2 jsme trochu změnili systém hry, hráčům to sedlo a výsledkem bylo vyrovnání," uvedl kouč hostí Miloš Holaň.

Navíc vzápětí měli Východočeši možnost přesilové hry. Stejně jako Oceláři v prodloužení při podobné výhodě však ztroskotali na obraně soupeře. A tak se šlo do nájezdů, v nichž se prosadili domácí Zbyněk Irgl a Martin Růžička. Za hosty skóroval pouze Rostislav Marosz.

Šestadvacetiletý útočník, který původně proti svému mateřskému celku vůbec nastoupit neměl, se o svém startu dozvěděl necelé tři hodiny před úvodním buly v autě směrem do Třince. "Myslel jsem, že jen podívám, ale najednou mi volali, že se dohodli a budu hrát," popsal Marosz, který bude v Dynamu hostovat až do konce sezony s tím, že výstroj mu musel přivézt speciálně sportovní manažer Pavel Marek.

Václav Varaďa byl i za dva body rád. "V závěru třetí třetiny jsme se dostali do problémů s vyloučenými a Pardubice potvrdily, že mají v poslední době přesilové hry velice dobré a že si odváží body z různých kluzišť. Pro nás to jsou zasloužené dva body, i když víme, že jsme mohli mít tři," poznamenal. "Ale to je sport, v nájezdech nám to letos několikrát nevyšlo a jsem rád, že v nich dali tu extra branku," dodal Varaďa.

"Chci hráčům hodně poděkovat za výkon, jaký předvedli. Uhráli velice cenný bod na horké půdě, odkud se body nevozí jen tak. Utkání se pro nás nevyvíjelo vůbec dobře po velice dobře sehraných přesilových hrách Třince, ze kterých jsme se mohli něco přiučit. Škoda nájezdů. Každý říká, že jsou o štěstí. Možná ano, protože jsme trefili tyč, a kdyby to byl gól, mohli jsme se tvářit jinak," uzavřel pardubický Miloš Holaň.

Oceláři Třinec – Dynamo Pardubice 3:2 SN (1:0, 1:1, 0:1 – 0:0)
Branky a nahrávky: 5. Martin Růžička (Mikulík, Rákos), 25. Cienciala (Petružálek, Polanský), rozhod. nájezd Martin Růžička – 31. J. Sýkora (S. Treille), 56. Cardwell (Trončinský). Rozhodčí: Hradil, Kubičík – Ganger, Hanzlík. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:1. Diváci: 4216.
Oceláři Třinec: Hrubec – M. Doudera, D. Musil, Linhart, Jank, Kovář, Adámek – Martin Růžička, Marcinko, Rákos – Cienciala, Mikulík, Petružálek – Irgl, Polanský, Adamský – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Chmielewski – Kofroň. Trenéři: Varaďa a M. Zadina.
Pardubice: Kacetl – Trončinský, Čáslava, Cardwell, Wishart, Holland, Mojžíš, Ščotka – P. Sýkora, Marosz, Panna – Perret, Tomášek, S. Treille – J. Sýkora, Dušek, Beran – M. Kaut, Poulíček, Vondráček. Trenéři: Holaň, Marek a Janecký.