Obránce se zkušenostmi z NHL, KHL anebo reprezentace, se upsal vedoucímu celku tabulky hokejové Tipsport extraligy do konce sezony.

Rodák z Přerova přichází z čínského Kunlunu, kde hrál Kontinentální hokejovou ligu. „Tam jsem ale nebyl spokojený, takže jsem už v průběhu sezony žádal vedení klubu o výměnu jinam. Bohužel to ani jednou nevyšlo, a tak jsem se s nimi dohodl koncem listopadu na ukončení smlouvy. Od té chvíle jsem řešil, co dál. Prakticky bleskově mi zavolal Honza Peterek a s ním jsem se bez problémů dohodl,“ hlásí spokojeně Tomáš Kundrátek, který si zahrál za Česko na mistrovství světa v letech 2016, 2017 i na olympijských hrách v Pchjongčchangu v letošním roce či na Světovém poháru v roce 2016.

Někdejší hráč Washingtonu Capitals, Dinama Riga, Slovanu Bratislava či Nižného Novgorodu má od vedení klubu příslib, že v případě lukrativní nabídky může do 20. ledna odejít. „Je to normální věc u hokejistů, kteří jsou na extraligové poměry nadstandardními hráči. Vážíme si toho, že Tomáš chce za nás hrát a že jsme pro něj po jeho konci v Kunlunu první volbou,“ vysvětlil sportovní ředitel Třince Jan Peterek.

Kundrátek, jehož v roce 2008 draftovali ve 3. kole New York Rangers, se vrací pod Javorový po dlouhých deseti letech. „Od patnácti byl u nás a je to jeden z hráčů, které jsme vychovali pro světový hokej přímo v Třinci. Stále ho bereme jako našeho. Čekali jsme, jestli se jednou nevrátí zpět a teď je opravdu tady. Těšíme se na vzájemnou spolupráci,“ dodává Peterek.

Sám Kundrátek je plný očekávání. „Od doby, co jsem vyrazil do zámoří, jsem byl v Třinci jen dvakrát. Se Slovanem Bratislava v rámci přípravného Steel Cupu, a pak také jednou s českou reprezentací, když jsme hráli proti Rusku. Během té doby tu vyrostla skvělá hala, kluci vyhráli mistrovský titul, taky teď jsou v tabulce vysoko. Těším se, až začnu s týmem trénovat,“ dodává Kundrátek. Dá se očekávat, že se třineckým fanouškům představí v pátečním duelu proti Chomutovu.