Právě tam odcházel Nestrašil v roce 2019 v úvodu sezony, kterou začal v Třinci. Tehdy ve dvou extraligových duelech Nestrašil nasbíral čtyři kanadské body (1+3).

„Andrej je špičkový útočník, který patří do kategorie rozdílových hráčů. Na jeho příchodu jsme pracovali několik měsíců a jsem moc rád, že se nakonec rozhodl pro nás. Myslím, že na tom bude mít podíl i ta krátká epizoda ze sezony 2018/2019. Stihl nasát atmosféru, viděl zázemí na vlastní oči, poznal kluky v týmu a vyzkoušel si hrát pod vedením Václava Varadi,” řekl sportovní ředitel Ocelářů Jan Peterek.

Zisk bývalého střelce NHL z týmů Caroliny Hurricanes nebo Detroitu Red Wings byl pro Třinec prioritou. Zvlášť když obhájce českého titulu přišel o hráče jako Jack Rodewald, Matěj Stránský a Michael Špaček. 

„Jsem velmi rád, že se Andrej rozhodnul pokračovat v hokejové kariéře u nás, u Ocelářů. Věřím, že do našeho týmu skvěle zapadne a bude neustále zlepšovat sebe i své spoluhráče. A bude tak ukazovat, že je špičkovým hráčem našeho týmu,” uvedl hlavní trenér současných mistrů Václav Varaďa.

Třicetiletý forward se na další třinecké angažmá těší. „Od chvíle, co jsem Oceláře před dvěma lety opouštěl, jsem věděl, že až se budu vracet zpět do Česka, tak bych se rád vrátil právě do Třince. Tehdy jsem byl součástí organizace jenom pár týdnů, ale i tak na mě udělala dojem, stejně jako lidé okolo klubu. O zázemí, které je na top úrovni, bych mohl mluvit hodiny - to pro mě jako pro hráče velmi důležité. Těším se na kluky, které jsem při mém krátkém angažmá poznal. Věřím, že zapadnu do party a budu dělat, co je v mých silách, abych Ocelářům a mým novým spoluhráčům pomohl,” okomentoval nové angažmá Nestašil.

Odchovanec pražské Slavie v NHL odehrál 128 zápasů (17+31) a s farmou Red Wings v Grand Rapids vyhrál v roce 2013 Calderův pohár. Dvě sezony působil v Nižněkamsku. Po krátkém angažmá v Třinci zamíříl v sezoně 2019/20 do Magnitogorsku, odkud se nyní přesouvá znovu do Třince.