Oceláři ztratili dvoubrankový náskok, v Pardubicích slavili po nájezdech

/FOTOGALERIE/ Cenné dva body získali v duelu 38. kola hokejisté Třince, kteří vyhráli v Pardubicích 3:2 po samostatných nájezdech. Rozhodující trefu zaznamenal ve třetí sérii útočník Martin Růžička.

7.1.2018

Pardubice - TřinecFoto: DENÍK/Luboš Jeníček

Oceláři vedli od 8. minuty, kdy využili dvojnásobnou početní výhodu po dělovce Rotha. "Měli jsme výborný pohyb v první třetině, ale nepodařilo se nám využít šance. Pomohl nám gól při hře pět na tři, kdy to Vláďa Roth perfektně trefil," uvedl Václav Varaďa, trenér Třince.

Pardubičtí měli během zápasu střeleckou převahu (střely na branku 37:16), Perret trefil tyčku, ale druhý gól přidali Oceláři. Ve 45. minutě se trefil z prostoru kruhu útočník Dravecký.

„Postupně jsme se zvedali, ale vůbec nám nešly přesilové hry, měli jsme jich dost na to, abychom utkání vyhráli. Zápas vypadal za stavu 0:2 tak, že už je ztracený,“ uvedl Pavel Marek, sportovní manažer Dynama.

Pardubice ovšem vyrovnaly. Nejprve byl faulován Jordan Perret a proměnil trestné střílení. Za necelou minutu potom v přesilovce pět na tři překonal Hrubce Petr Sýkora.

"Mrzí nás obrat domácího týmu, drželi jsme se statečně, ale pak jsme z přemotivovanosti nakupili hrubky a Pardubice srovnaly," dodal Varaďa.

„Kluci ukázali morální sílu. Dokázali jsme se vzchopit k poslednímu náporu a dotáhli jsme na 2:2,“ poznamenal Marek.

V nájezdech se za Dynamo trefil jen Marosz. Hosté skórovali dvakrát a odvezli si druhý bonusový bod. Vítěznou trefu si připsal Martin Růžička. "Jsme rádi za extra bod v nájezdech, které nám dlouhodobě nejdou a máme s nimi problémy," doplnil Varaďa.

"Podle vývoje utkání je pro nás bod z tohoto zápasu jako výhra," uzavřel Marek za pardubickou stranu.

Dynamo Pardubice – Oceláři Třinec 2:3 SN (0:1, 0:0, 2:1 – 0:0)
Branky a nahrávky: 55. Perret z trest. střílení, 56. P. Sýkora (Trončinský, T. Svoboda) – 8. Roth (Hrňa), 45. Dravecký (Krajíček), rozh. nájezd M. Růžička. Rozhodčí: Hejduk, Sýkora – Brejcha, Jelínek. Vyloučení: 7:9. Využití: 1:1. Diváci: 8639.
Pardubice: Kacetl – Trončinský, Čáslava, Hrabal, Mojžíš, Cardwell, Ščotka, Holland – P. Sýkora, Marosz, Rolinek – T. Svoboda, Tomášek, Treille – J. Sýkora, Poulíček, Perret – Bojko, Dušek, Beran. Trenéři: Holaň, Marek a Janecký.
Třinec: Hrubec – M. Doudera, Krajíček, Roth, Linhart, D. Musil, Jank, Adámek – Martin Růžička, Marcinko, M. Kovařčík – Hrňa, R. Vlach, Dravecký – Martynek, Polanský, Adamský – Cienciala, Mikulík, Svačina. Trenéři: Varaďa a Zadina.

Další zápasy 38. kola:

Vítkovice Ridera – Verva Litvínov 6:3 (2:0, 3:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 6. Szturc (Kolouch, Kucsera), 20. Hrbas (P. Zdráhal, Baranka), 22. D. Květoň, 23. Lev (Olesz, Hrbas), 31. Kolouch (Tybor, Kucsera), 48. Lev (Tybor, Roman) – 27. Hanzl (Trávníček, K. Pilař), 40. Lukeš (Hübl), 52. Hübl (Kubát, Lukeš). Rozhodčí: Pešina, Bejček – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 4:6, navíc Klok 10 minut + 5 minut a do konce utkání – Havelka 10 minut. Využití: 0:2. Diváci: 7916.
Vítkovice: Bartošák – Klok, Sloboda, Hrbas, Baranka, Urbanec, Trška, od 41. navíc D. Krenželok – Olesz, Lev, Bartovič – D. Květoň, Roman, Tybor – Kucsera, Kolouch, P. Zdráhal – Szturc, Š. Stránský, Dej. Trenéři: Petr a Trnka.
Litvínov: Kantor (31. Petrásek) – Kubát, Hunkes, L. Doudera, Gula, Z. Sklenička, K. Pilař – Lukeš, Hübl, Gerhát – Trávníček, Hanzl, Havlíček – Smolka, Válek, Matoušek – Dufek, Jícha, Helt – od 41. navíc Havelka. Trenéři: Rulík, D. Stránský a Šlégr.

Kometa Brno – Olomouc 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Branka a nahrávky: 59. Bartejs (Dočekal, Malec). Rozhodčí: Hradil, Kubičík - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 7536.

Chomutov – Zlín 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 23. Chrpa (Dietz, Chlouba), 59. Chlouba (Vondrka). Rozhodčí: Hodek, Pavlovič - Frodl, Komárek. Vyloučení: 7:3. Bez využití. Diváci: 3968.

Jihlava – Hradec Králové 1:3 (1:2, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 9. Skořepa (Bryhnisveen, Stříteský) - 15. Koukal (Bednář, Zámorský), 18. Bednář (Zámorský, Červený), 60. Červený (Smoleňák). Rozhodčí: Kika, Roman Svoboda - D. Klouček, Pešek. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:2. Diváci: 4445.

Mladá Boleslav – Sparta Praha 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávka: 15. Eminger (Žejdl, P. Musil), 21. P. Holík (Kotvan, Klepiš), 60. P. Musil - 40. Ďaloga. Rozhodčí: Mrkva, Pražák - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 3:3. Využití: 2:0. Diváci: 3597.

Plzeň – Liberec 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 10. Kratěna, 39. Stach (Gulaš), 46. J. Kindl, 48. Pulpán (Gulaš, M. Svoboda) - 20. Bližňák (Ordoš), 23. L. Krenželok (Bakoš). Rozhodčí: Hribik, M. Petružálek - Kis, Špůr. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:1. Diváci: 7222.

1.         Plzeň   38        20        5          9          4          129:86 79
2.         Hradec Králové          37        18        6          5          8          102:69 71
3.         Vítkovice        38        20        3          4          11        117:84 70
4.         Třinec  38        17        5          6          10        106:91 67
5.         Kometa Brno  37        16        5          7          9          106:80 65
6.         Olomouc         38        12        8          6          12        91:94   58
7.         Sparta Praha   37        14        3          4          16        101:109           52
8.         Zlín     37        11        7          4          15        82:96   51
9.         Pardubice        38        12        5          5          16        90:106 51
10.       Chomutov       38        9          8          7          14        97:114 50
11.       Liberec            37        10        8          2          17        89:113 48
12.       Mladá Boleslav          38        11        4          6          17        84:99   47
13.       Litvínov          38        10        4          5          19        88:115 43
14.       Jihlava 37        7          5          6          19        76:102 37

Program 39. kola – zítra: 18.30 Sparta – Chomutov, pátek 12. ledna: 17.00 Třinec – Mladá Boleslav, 17.20 Hradec Králové – Pardubice, 17.30 Litvínov – Brno, Zlín – Plzeň, Olomouc – Jihlava, 18.00 Liberec – Vítkovice.

Autor: Tomáš Rais, David Hekele