Třinecká pohoda a uvolněnost ostře kontrastovaly s křečovitostí a nepřesností pardubických borců. Domácí bruslili s lehkostí, kombinovali a využívali okének v obraně Dynama.

Domácí trenéři vyváženě dávkují rozložení zápasového programu třineckých brankářů, po sérii výher si jednička Šimon Hrubec šel odpočinout a šanci dostal opět mladý Petr Kváča. A málem vychytal nulu. Překonal ho až z přesilovky Skokan. Do konce v tu chvíli scházelo pouhých 36 sekund.

Třinec (v bílém) neměl s Pardubicemi problém.

„Na to jsem se ale nedíval. Důležité jsou body, které jsme uhráli. Díváme se na postavení v tabulce, ne na moje nuly,“ odmítl Kváča po zápase, že by se kvůli ztracené možnosti mít čisté konto měl vztekat. V zápase si navíc připsal asistenci u gólu Ciencialy. „Ale to jsou opravdu vedlejší věci. Já odchytal druhý extraligový zápas za Třinec, vyhráli jsme, a to je podstatné. Jsou to pro mě obrovské zkušenosti,“ rekapituloval svou účast v brance.

Pardubický trenér Břetislav Kopřiva mohl po zápase jen suše konstatovat, že ani včerejší duel jeho svěřenců nevybočil z řady posledních. „I dneska ten průběh odpovídal tomu, co jsme odehráli v posledních týdnech. Hra není úplně špatná, ale brzdí nás neproměněné šance. Proti Třinci jsme měli tutové a nedali je. Pozitiem může být akorát to, že jsme silné třinecké přesilovky udrželi jakž takž v normě a sami jsme dali z početní výhody gól. To je asi tak vše,“ shrnul utkání z pohledu Východočechů.

Třinecký Marek Zadina připustil, že to nebyl ze strany Ocelářů úplně top výkon. „Chtěli jsme to zvládnout za tři body, to se povedlo. Pardubice měly zpočátku šance, ale podržel nás Kváča. Nějakou dobu jsme se nemohli dostat do potřebného tempa, uklidnil nás až gól na 2:0. Pak už jsme si to pohlídali, byť to nebylo jedno z našich nejlepších utkání,“ dodal.

Oceláři Třinec – Dynamo Pardubice 4:1 (1:0, 3:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 6. Martin Růžička (Roberts Bukarts, D. Musil), 27. Cienciala (M. Doudera, Kváča), 32. Gernát (Werek, Polanský), 37. Hrňa (Martin Růžička, Marcinko) – 60. Skokan (Štindl, Welsh). Rozhodčí: Hejduk, Obadal – Brejcha, Jelínek. Vyloučení: 2:6, navíc Cardwell (P) 10 OT. Využití: 1:1. Diváci: 4281.

Třinec: Kváča – Gernát, Adámek, Galvinš, D. Musil, M. Doudera, Roth – Hrňa, Marcinko, Martin Růžička – Adamský, Polanský, Svačina – Roberts Bukarts, Werek, Dravecký – Chmielewski, Cienciala, O. Kovařčík – Hladonik. Trenér: Varaďa.