Třinečtí hokejisté ve čtvrtek doma přivítali švýcarský Fribourg. Na svého soupeře vlétli ve velkém stylu a po třech minutách vedli zásluhou Kofroně. Poté se prosadili ještě Chmielewski a Marcinko a po první třetině to bylo 3:0. „První třetina nám vyšla, jak herně, tak výsledkově. Byli jsme jednoznačně lepší, takhle bychom si to představovali, kdybychom to vydrželi celých šedesát minut,” uvedl asistent domácí lavičky Aleš Krátoška.

Jenže Oceláři o svůj náskok trestuhodně přišli. Fribourg ve druhé třetině srovnal a na začátku třetí periody rozhodl o výhře švýcarského týmu Diaz. Český mistr je tak i po předtím zápase Ligy mistrů bez bodů. „Ve třetí třetině jsme nevyužili šance, které jsme měli, mohli jsme si pomoct nějakým gólem v přesilovce a minimálně srovnat,” dodal Krátoška.

Oceláři Třinec - Fribourg-Gottéron (3:0, 0:3, 0:1)

Branky a nahrávky: 4. D. Kofroň (Marcinko), 11. Chmielewski, 14. Marcinko (Hrňa, D. Musil) – 23. Sprunger (DiDomenico, A. Bykov), 26. Sprunger (Desharnais), 40. DiDomenico, 43. Diaz (A. Bykov). Rozhodčí: Pražák, Šír – Klouček, Špůr. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:2. Diváci: 1848.

Třinec: Mazanec – Kundrátek, D. Musil, M. Doudera, Marinčin, M. Adámek, Jaroměřský – Martin Růžička, P. Vrána, A. Nestrašil – Hrňa, Marcinko, D. Kofroň – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Chmielewski – Dravecký, Miloš Roman, Hrehorčák.

Fribourg-Gottéron: Berra – Gunderson, D. Sutter, Diaz, Furrer, Kamerzin, Dufner, Chavaillaz – Brodin, Desharnais, Mottet – Sprunger, A. Bykov, DiDomenico – Herren, Walser, Jörg – Bougro, Schmid, Marchon.