Pak už svěřenci trenéra Václava Varadi bodovali třináctkrát v kuse, což je jedna celá čtvrtina základní části! V Plzni vyhráli Třinečtí podesáté v řadě!

Oceláři se odpíchli k výhře už v první části, kdy pěkně skóroval bekhendem Martin Růžička. Z pozice obránce zatáhl akci Roth, našel zpětnou přihrávkou Růžičku, kterému ještě Hrňa výborně odtáhl protihráče, a třinecký snajpr se před brankou skvěle zorientoval.

„Byla to dobrá spolupráce kluků. Pro bekhend jsem se rozhodl, protože si nemyslím, že bych to dokázal dobře trefit z první, už jsem byl v ostřejším úhlu, tak jsem si to přehodil a naštěstí to vyšlo,“ popisoval přesnou trefu Martin Růžička.

Domácí trefili dvakrát tyč a nemohli se dostat přes poctivě bránící Oceláře do pořádné šance. Oceláři přežili krizovou pasáž v prostřední části, kdy měla Plzeň přesně 90 sekund přesilovku pět na tři, ale nevyužila ji a naopak Třinečtí v poslední třetině pečetili výsledek.

Nejprve se pohotově trefil Werek, brzy po něm si dali domácí „vlastňáka“ a bylo to 0:3. Kromě toho Třinečtí ještě trefili tyč.

Oceláři (v červeném) zvládli duel na ledě Plzně bezchybně.

Bezchybný byl opět Šimon Hrubec v třinecké svatyni, jehož kouzlo odčaroval až dvě minuty před koncem domácí kanonýr Indrák. Zaslouženou výhru hostí pečetil do prázdné brány Svačina.

Podle jedničky Třince mezi tyčemi Šimona Hrubce se o jednoduchý zápas nejednalo. „Nemyslím, že by to byl snadný duel, dlouho to bylo jenom 1:0 a rozhodovalo se, kdo dá další gól. Jestli my nenavýšíme, čímž bychom to asi zlomili, anebo jestli oni nevyrovnají,“ přemýšlel Hrubec po zápase.

Platila varianta číslo 1, čímž se utkání překlopilo na stranu Ocelářů. „Docela zlomový moment byla i ta plzeňská přesilovka, ne nadarmo se říká, že když se nevyužije, tak si mančaft nezaslouží vyhrát. Oni to odehráli velmi dobře, ale my jsme to odbránili skvěle, kluci výborně blokovali střely. Jsem rád, že jsme po delší době vyhráli i v červených dresech, které jsme na sobě dlouho neměli,“ připomněl napůl v žertu Hrubec fakt, že z deseti výher po sobě jsou „pouze“ tři venkovní. „Těší mě, že jsme jim vrátili porážku od nás a jedeme dál,“ radoval se po zápase Hrubec, jistota v třineckém brankovišti.

Škoda Plzeň – Oceláři Třinec 1:4 (0:1, 0:0, 1:3)

Branky a nahrávky: 59. Indrák (Stach, J. Kindl) – 5. Martin Růžička (Roth), 48. Werek (M. Doudera), 51. O. Kovařčík, 59. Svačina (Polanský). Rozhodčí: Hradil, Pavlovič – Pešek, Špringl. Vyloučení: 6:5. Bez využití. Diváci: 3553.

Třinec: Hrubec – Gernát, Adámek, Galvinš, D. Musil, M. Doudera, Roth, Matyáš – Hrňa, Marcinko, Martin Růžička – Adamský Polanský, Svačina – Roberts Bukarts, Werek, Dravecký – Chmielewski, Cienciala, O. Kovařčík. Trenér: Varaďa.