Klíčová byla úvodní třetina, kterou Slezané ztratili poměrem 0:3. „Velký zmar, je to v nás. Celá sezona je pryč jedním zápasem,“ smutnil třinecký David Moravec. „Dostali jsme dva zbytečné góly v rychlém sledu. I když jsme měli šance, Chábera už byl třeba položený, tak jsme nebyli schopni to tam dotlačit,“ litoval zkušený forvard.

Bouřlivé atmosféře nejvíce podlehl sudí Tomáš Turčan, který posílal na trestnou lavici jednoho třineckého hráče za druhým. „I když byli agresoři dva, tak jsme dostávali tresty navíc,“ přiznal David Moravec.

S pětadvaceti góly nejlepší střelec týmu David Květoň, chyběl čtvrtinu utkání. Za co tak strašného? Že strčil do gólmana Chábery poté, co mu plzeňský brankář odpálil rukavici. Následně se musel mladý útočník Ocelářů bránit pěstním výpadům domácího Redlihse. Výsledek? Plzeňský obránce dvě minuty za hrubost. Třinecký útočník dvě plus dvě za hrubost, navíc osobní desetiminutový tres­t.

„Nejlepšího hráče, Davida Květoně, poslali rozhodčí na čtrnáct minut ze hry (během základní části nasbíral dohromady dvacet trestných minut – pozn. aut.), přestože se nepustil do žádné bitky a jen se hlídal, aby ho někdo ze soupeřů nevyřadil ze hry,“ zlobil se trenér Třince Pavel Marek.

„Chtěl bych poděkovat hráčům za vítězství v sérii a postup do play off, který byl roky přáním všech v klubu i hokejové veřejnosti tady. Do Třince jsme jeli za stavu 2:0 na zápasy, ale soupeř to nezabalil a dokázal sérii natáhnout na pět zápasů. Klobouk dolů jak před našimi hráči, tak i před soupeřem, byla to parádní série,“ řekl trenér Plzně Pavel Hynek.

„Musím našemu týmu poděkovat za předváděné výkony v celé sérii. Naše hra se v ní postupně zlepšovala a je to paradox, že jsme v rozhodujícím duelu odehráli možná nejlepší zápas, přesto ho prohráli. Takový je hokej, neměli jsme štěstí. Vytvořili jsme si z celé série asi nejvíce šancí, ale nebyli jsme schopní dát gól. V tak vyhroceném zápase by měla mít hra větší spád a nemělo by se do ní tak zasahovat. Hráči pak ani nevědí, co mají na ledě dělat. Zápas se má pustit, hrát na doraz a ne třicet nebo čtyřicet minut ve čtyřech,“ uvedl třinecký kouč Pavel Marek.

Statistika zápasu

Plzeň – Třinec 3:0 (3:0, 0:0, 0:0)

Muž zápasu: Chábera.

Branky a nahrávky: 5. Dvořák (Jan Kovář, Tomas), 16. Adamský (Benák), 17. Čakajík (Vlasák)

Rozhodčí: Fraňo, Turčan – Charvát, Kalivoda

Vyloučení: 14:17, navíc Dvořák (Plz.) 5 min. + do konce utkání, Květoň (Třin.) 10. min. os. trest, Malec (Třin.) do konce utkání. Využití: 1:0

Diváků: 7017

Konečný stav série: 3:2.

Plzeň: Chábera – Čakajík, Smrek, Cartelli, Redlihs, Benák, Dresler, od 32. navíc Pácal – Vostřák, Straka, Vlasák – Tomas, Kracík (32. Kubalík), Matějovský – Adamský, Jan Kovář, Dvořák. Trenér: Hynek.

Třinec: Vojtek – Gureň (21. Vosátko), Andresons, Sekeráš, Výtisk, Malec, Seman – Kanko (21. Tomík), Polák, Kováčik – Pánik, Moravec, Polanský – Květoň, Peterek, Balej – navíc od 21. Steber. Trenér: Marek.