Čerstvý reprezentant se těší na letní kemp nového kouče národního celku Miloše Říhy. Ten proběhne od 20. do 24. srpna v Přerově a Kovařčík na něj vyrazí se svým bratrem Michalem a dalším nerozlučným parťákem Davidem Ciencialou.

Jedna lajna z klubu snad naposledy reprezentovala snad ještě na přelomu milénia v podobě kladenského tria Vejvoda – Patera – Procházka. Teď by na ni mohli navázat mladí Oceláři.

Ondřeje Kovařčíka premiérová pozvánka upřímně potěšila. Fakt, že nároďák nesehraje žádné přípravné utkání, nebere jako negativum. „To mi vůbec nevadí, každá pozvánka do repre je něco speciálního. Poznáme další hráče. Je to velká pocta být v reprezentaci. Pro mě osobně je to i motivace v tom, abych na sobě dál pracoval. Jsem rád, že jedeme s bráchou i Činelem (Davidem Ciencialou), určitě všichni uděláme vše pro to, abychom trenérovi dokázali, že naše nominace byla oprávněná,“ uvažuje Ondřej Kovařčík.

V přípravném derby proti rivalovi z Vítkovic se prosadil on i bratr. Jak viděl svou trefu? „David (Cienciala) to házel po prknech, já nechal puk projet na Marka (Viedenského) a sám šel před bránu dorážet. Tak to máme nacvičené. Marek ještě nechal puk bekovi a já to pak před brankou dorazil,“ těšila trefa třineckého hokejistu.

Právě na spolupráci s centrem Viedenským byli fanoušci zvědaví. „Jde vidět, že Marek má zkušenosti, hrál v KHL, podrží si puk, umí nahrát, je skvělý před bránou i na buly. Mohlo by to klapat,“ uvažuje mladý Ocelář.

Pochvaloval si i úroveň derby. „Není to sice klasický mistrák, ale s Vítkovicemi je to vždy pikantnější i v přípravě. Zápasy mívají větší náboj, bylo to poznat i v hledišti. Atmosféra se mi líbila, bylo to super. Přišly přes dva tisíce diváků. Mně osobně to vždy hodně pomáhá,“ potvrzuje.

Sebevědomí mladých roste

Po loňské průlomové sezoně bratří Kovařčíků i Davida Ciencialy sebevědomí hráčů roste. Sám Ondřej souhlasí. „Jednu sezonu v extralize už máme za sebou, takže trochu víme, co od toho čekat. Sebevědomí šlo nahoru, nicméně v nové sezoně se stejně vše maže a každý začíná s čistým štítem. Je jen na nás, jestli si udržíme výkonnost z loňského roku,“ uvědomuje si.

I on se zastavil nad novými pravidly, jako jsou třeba jiný tvar brankoviště, nemožnost zalehnutí kotouče brankářem mimo branoviště či povinnost mít dres volně přes kalhoty. „Třeba ten dres mi přijde minimálně kontroverzní. Asi nejsem sám. Beru, když vyjedu ze střídačky, tak tady ještě jsem schopen si to pohlídat, ale ve hře? Nevím, je to divné. Ale my ta pravidla neschvalujeme, ani nevím, kdo to vymýšlel,“ krčí rameny.

Příprava Ocelářů pokračuje v sobotu od 17 hodin atraktivním utkáním proti účastníkovi KHL ze Soči. Třinec letos zvolil přípravu, kdy šel do zápasů jako jeden z posledních, v tomto týdnu ale odehraje tři v rychlém sledu. „Je to pravda, ale je to lepší, než trénovat. Teď už bude zápasů zase přibývat. Ta tři utkání by neměla být problém, kvalitně jsme trénovali, takže fyzicky jsme připraveni dobře. Síly chybět nebudou,“ míní Ondřej Kovařčík.