K vidění byl vyrovnaný hokej, Vítkovice byly v první třetině o něco aktivnější, šance si však oba týmy vytvářely především v přesilových hrách. Brankáři Bartošák a Hrubec však své svatyně uhájili.

V případě vítkovického gólmana to platilo do 24. minuty, kdy se po chybě v rozehrávce prosadil Michal Kovařčík. Vzápětí mohl srovnat Lev, ale v nadějné pozici minul. Stejně jako o chvíli později Tybor, který nevyužil Hrubcovy minely. Na opačné straně v závěru prostřední dvacetiminutovky nechal Hrňa vyniknout Bartošáka.

Svižný hokej pokračoval i po přestávce, kdy se gólové příležitosti opět střídaly na obou stranách kluziště. Rozhodnutí přišlo v 52. minutě, kdy Růžička zužitkoval přihrávku Vrány a zvýšil na 2:0.

Domácí sice ještě stačili 22 vteřin před koncem snížit zásluhou Šimona Stránského v přesilové hře, ale na víc už domácím nezbyl čas. Třinec je tak krok od postupu do semifinále.

„Pro nás je to cenné vítězství. Začali jsme bojácně a moc jsme si nerozuměli s kotoučem. Bylo to spíš urputné a bojovné utkání a bylo poznat, že moc gólů nepadne. Ve druhé třetině měli domácí velmi dobré příležitosti, nám se povedlo po kombinaci dát první branku, která dala zápasu ráz. Ve třetí části jsme si hodně dobře hlídali střední pásmo. V celém průběhu utkání kvalitně chytal Šimon Hrubec. Pro domácí je výsledek asi krutý, protože to byl vyrovnaný zápas. Hráčům děkuji, že vydolovali vítězství, které nás posouvá zase dál,” pochvaloval si trenér Ocelářů Václav Varaďa.

Vítkovice Ridera – Oceláři Třinec 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 60. Š. Stránský (Trška, Kucsera) – 24. M. Kovařčík (M. Doudera, Cienciala), 52. M. Růžička (Vrána, Werek). Rozhodčí: Pešina, Pražák – Ondráček, Špůr. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Diváci: 9833 (vyprodáno). Stav série: 0:3.

Třinec: Hrubec – M. Doudera, Roth, Galvinš, Musil, Adámek, Matyáš – Svačina, Vrána, M. Růžička – Werek, Marcinko, Hrňa – Adamský, Polanský, Dravecký – Cienciala, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Chmielewski. Trenér: Varaďa.