V prvním kole, které se uskutečnilo v pátek, čekali oba mladíci zcela zbytečně. V dalších kolech už bylo co slavit. Oba bojovníky, kteří začínali své první hokejové kroky ve Frýdku-Místku, za který i v žákovských soutěžích nastupovali, si přeci jen zástupci klubů z NHL při draftu všimli.

Dominik Uher měl vynikající sezonu v americkém týmu Spokane Chips. Právě tato vydařená sezona vynesla tohoto bojovníka do popředí zájmu klubů z NHL. Dominik Uher, člen širšího kádru hráčů do 20 let, dokázal nasbírat v 82 utkání vynikajících 71 bodů.

Uher, který postupem času přešel z rodného Frýdku-Místku do nedalekého Třince, tak byl v pátém kole draftu úspěšný. Důrazného útočníka si všimli na 144 pozici zástupci Pittsburghu Penguins. Uher dostal nabídku nejen od Pittsburghu, ale taky od New York Islanders, aby se účastnil kempu nováčků. Nakonec Penguins neponechali nic náhodě a Dominika Uhra si v draftu pojistili.

Ondřej Palát prožil rovněž velmi vydařenou sezonu, když se svým týmem Drummondville Voltiguers vypadl až v play off a právě v této sezoně se Palátovi podařilo překonat stobodovou hranici. Tento vynikající útočník začínal se svým hokejovým uměním ve Frýdku-Místku. Ze svého rodného působiště mířily další jeho kroky do sousedních Vítkovic, kde válel i za extraligové juniory. Nastupoval i v reprezentaci hráčů do 20-ti let. Frýdecko-místeckého odchovance ze 177 pozice nakonec ulovili lovci z Tampy Bay. Ondřej se tak stal jedním z mála zástupců staršího ročníku 1991.

Jak Dominik Uher, tak i Ondřej Palát, byli nakonec draftováni do NHL. Oba hráči tímto úspěchem proslavili nejen sebe, ale taky svůj mateřský klub, kterým je pro oba shodně HC Frýdek-Místek. Oba hráči měli své oblíbené trenéry, kteří můžou být na své hráče pyšní. Pro Dominika Uhra je jeho nejlepším trenérem nynější manažer frýdecko-místeckého HC Martin Kurajský a Ondřej Palát si nejvíce váží práce dalšího velikána z Frýdku-Místku, který má taky řadu úspěchů a tím je Radim Nečas.

(mar)