„Byl jsem osloven Markem Malíkem, se kterým se znám ještě z mládí. Ptal se mě, zda ještě chci v kariéře pokračovat a jak to mám s angažmá na Slovensku, kde jsem naposledy působil. Dal mi pak číslo na manažera Honzu Peterka a tak došlo vlastně k dohodě," svěřil se jednačtyřicetiletý hokejista, který dodal: „Mě se hodně líbí myšlenka po vzoru NHL, kde mají své farmy s výchovou mladých hokejistů. Věřím, že to bude fungovat i tady."

Co budou trenéři vyžadovat přímo od vás?
Chtějí, abych byl takovým mezičlánkem mezi kabinou a vedením. Tak, jak to většinou ti starší hráči v popisu práce mají. Také těm mladým hráčům poradit a ukázat jim, jak se hokej v seniorské kategorii vlastně hraje.

Pro vás je to vlastně která letní příprava?
Pokud dobře počítám, tak by to měla být už šestadvacátá. Musím ale přiznat, že v posledních deseti letech dělám v létě už jen své věci, jelikož ten věk je už pokročilý a sám vím, co vlastně potřebuji. Už je to jiné, než když jsem hrával v extralize a plně vstřebával letní dril.

Proti Třinci jste nastoupil na led s kapitánským céčkem. Co tedy kapitán očekává od nadcházející sezony?
Přiznám se, že nevím, zda-li budu kapitánem v celé sezoně a nebo to bylo pouze na tento zápas.

Trenér Juřík to naznačil na předzápasové tiskové konferenci…
Aha, tak to nevím. Proto se k tomu ještě vyjadřovat nebudu. Co se týče sezony, tak všichni se tu budeme snažit naplnit náš cíl, a tím je postup do první ligy. Myslím si, že když se náš tým sehraje, tak by to mohlo fungovat. Vše ukáže čas, podle letní přípravy by měli být všichni fyzicky dobře připraveni.

Co říkáte na atmosféru, kterou diváci při úvodním zápase letošní sezony s extraligovým Třincem vytvořili?
Byli bychom všichni strašně rádi, kdyby takto plno bylo na všechny domácí zápasy ve druhé lize. I proto se vlastně duel s Třincem hrál, aby se lidé do haly nalákali. Věřím, že když budeme podávat dobré výkony, že si fanoušek tu cestu do Polárky najde.