Esbjerg a favorizovaný švédský Jönköping nechali třinečtí hokejisté ve skupině, další soupeře ze země Tre Kronor – Malmö a Brynäs – vyřadili v play-off. A v semifinále nebyli daleko od toho, aby se do tohoto výčtu zařadila i finská Jyväskylä. I když vysněné finále nakonec neklaplo, cesta třineckých hokejistů mezi nejlepší čtyři celky Ligy mistrů nabídla krásnou podívanou a množství zážitků. „Byla to velká reklama klubu i města,“ řekl sportovní ředitel Jan Peterek.

V létě jste si asi nepředstavovali, že dojdete tak daleko, že?
Nad tím jsme nepřemýšleli, chtěli jsme jít krok za krokem a přitom jsme nevěděli, jaká úroveň evropských mužstev nás čeká. Ale ano, před sezonou by semifinále bylo úspěchem.

Jaké máte pocity z úterní odvety s odstupem dvou dnů?
Mám ji pořád čerstvě před očima a musím říct, že taková atmosféra a hokej, to tady od finále extraligy s Litvínovem nebylo. Co mám od sponzorů a fanoušků informace, tohle se jim do paměti vryje až do konce života, protože to bylo úžasné. Byla to krásná jízda, která sice neskončila podle našich představ, ale i přesto musím poděkovat všem klukům za předvedené výkony, fanouškům i sponzorům za podporu a také organizátorům. Vidím to jako úspěch s hořkou příchutí.

Hořkost cítíte asi kvůli několika sporným výrokům sudích…
Samozřejmě s některými jejich rozhodnutími nesouhlasím, stejně jako s určitými zákroky soupeře, které nebyly potrestány, ale teď už se to změnit nedá. Nechci se ale na rozhodčí vymlouvat. Měli jsme hodně šancí, kterými jsme zápas mohli zlomit, ale neproměnili jsme je. Každopádně kluci na ledě nechali vše, podali parádní výkon, za což byli odměněni neskutečnou podporou diváků. V takové atmosféře je radost hrát.

Byl to pro vás největší zážitek z cesty evropským pohárem?
Určitě. Ligu mistrů jsme si ale užili celou, včetně famózních výjezdů, které utužily vztah mezi hráči a fanoušky. Kluci zároveň viděli špičkovou mezinárodní úroveň, mohli něco okoukat a zvednout si sebevědomí, že i s těmito protivníky mohou hrát. Když tyto výkony zopakujeme v play-off extraligy, budeme hodně nebezpeční.

Zároveň to byla i skvělá reklama klubu a města. Je to tak?
Ano. Spousta lidí a klubů by do Třince asi nezavítala, ale když viděli, jak tady žijeme, slyšeli jsme od nich jen superlativy. I díky tomu, že se o skvělých podmínkách v Třinci doslechli z jiných klubů, bude mít v únoru u nás devítidenní soustředění Soči z KHL, německý Mannheim zase chce přijet v létě. Je to příjemné nejen pro klub, ale i další subjekty pohybující se třeba v pohostinství nebo hoteliérství. To je velký přínos a v této souvislosti není investice do Ligy mistrů od věci.