Tým Václava Varadi, který tento týden úspěšně vstoupil do čtvrtfinále play-off dvěma výhrami nad Pardubicemi, má za sebou semifinále Ligy mistrů a alespoň do stejné fáze by se rád dostal ve vyřazovací části extraligy. „Musíme jít ale postupně,“ nechce předbíhat sportovní manažer klubu Jan Peterek.

Ukázala základní část, že je tým dobře poskládaný?
Myslím, že třetí místo je pro nás úspěch. Měli jsme cíl být do šestého a dostat se do play-off. To je fakt těžké. Víte, jaké týmy se tam nedostaly, a každý rok to potvrzovat, je fuška. Jsem rád, že jsme třetí, je to medaile, kluci hráli parádně i s tím, že absolvovali Ligu mistrů. Navíc se zapojili i kluci z partnerských týmů, kteří nahradili některé zraněné
hráče. Kádr máme celkem široký a víme, že kdo na led půjde, nechá tam všechno.

Před sezonou jste změnili filozofii a chtěli dát více prostoru a příležitostí mladíkům. Podařilo se to?
Co jsme měli v plánu, se splnilo. Zapojili se Kovařčíci, bratři Sedinové, jak jim tady říkáme, a také David Cienciala nebo Marián Adámek. Ti hráli stabilně, někteří další alespoň nakoukli do extraligy, za což jsme velmi rádi a věříme, že to bude pokračovat.

Tvrdost ukázal Jakub Matyáš (v černém) několikrát během úvodních dvou utkání čtvrtfinálové série obránce Jakub Matyáš. Na snímku složil beka Pardubic Jacoba Cardwella.
Třinecké překvapení Matyáš: Nervozita opadla po prvním buly

Zároveň asi čekáte, jak se vyvine situace okolo hvězdného útočníka Jaromíra Jágra, že?
Je to osobnost, pan hráč a samozřejmě bychom byli rádi, kdyby nám pomohl, ale všichni víme, že u něho je velký otazník. Budeme čekat, jak se situace vyvine, a uvidíme. Pro něj je prioritou dostat Kladno do extraligy, takže jsme si vše nalajnovali, než jsme ho napsali k nám na střídavý start. Dopředu bylo jasné, jak vše bude vypadat, ale tím, že se zranil, se to trochu zkomplikovalo. Doufejme, že play-off bude dlouhé a že ho tady ještě uvidíme.

Myslíte, že by byl dobře připravený, když nyní nehraje ani v první lize?
Jarda Jágr je takový hráč, o kterém vím, že trénuje a přišel by připravený. Takoví hráči nepotřebují žádnou dlouhou přípravu. Viděli jste to na Petrovi Nedvědovi, který skočil z pláže na led. To jsou plejeři, kteří to mají v sobě a stačí jim méně přípravy než těm mladým. Nemám strach, že kdyby přišel, že by nám nepomohl.

Když jste říkal, že takoví hráči nepotřebují dlouhou přípravu, tak byste mohl také naskočit, ne?
Nedávno jsem byl hrát bago a dařilo se mi. Ale holt jsem už propásl ten deadline. Strašně mě mrzí, že jsem se na soupisku nenapsal. (směje se)

Cítíte na sobě nějaký tlak?
Na všech osm týmů, které jsou v play-off, je vyvíjen stejný tlak. Všichni chtějí jít dál. Celou sezonu bojují, aby se mezi těch osm dostali a teď je ten moment, kdy do toho dají vše. Myslím si, že to bude o detailech a věřím tomu, že se nám povede jít dál.

Do play-off jste šli s heslem „Máme sílu dračí“. Je přejít čtvrtfinále hranicí úspěchu?
Jsme draci, jsme Oceláři a věříme, že v play-off uděláme vše pro to, abychom sílu týmu maximálně ukázali, a postoupíme. S jídlem roste chuť, tak uvidíme.