Do utkání jste nevstoupili vůbec špatně. Ve 4. minutě jste vedli rozdílem dvou branek…

Přesně tak. Podařilo se nám dát góla hned ve druhé minutě a vzápětí jsme dokázali náskok ještě zvýšit. Nevím, co se pak stalo, ale soupeř dokázal rychle vyrovnat. Naštěstí jsme v závěru první třetiny dokázali opět odskočit. Ve druhé třetině jsme ale udělali několik chyb a bylo po zápase.

Přesto takhle vysoká porážka být ale nemusela…

Dostat v zápase od soupeře desítku je hodně zdrcující. My se však z této porážky musíme co nejrychleji otřepat. Parta tady je výborná, kluci šlapou. Hold v té dlouhé sezoně se někdy stane, že vybouchnete.

Co říkáte těmto vloženým zápasům? Vy jste vlastně z dvojutkání s Přerovem nevytěžili ani bod, naopak Poruba, která hrála s posledním Valašským Meziříčím, si do tabulky připsala bodů šest…

Přiznám se, že tohle hraju v životě vůbec poprvé. Souhlasím s tím, že tyhle body pak můžou v konečném účtování v tabulce chybět. Nevím, proč je to takhle udělaný, dalo by se to podle mě udělat i jinak. Vedení ligy to ale takhle rozhodlo, takže se s tím nedá nic dělat. Musíme hrát s tím soupeřem, kterého máme. Sezona je ale dlouhá, ty body musíme zkrátka nabrat někde jinde.

Ve své kariéře jste si zahrál v zámoří, ale i v naší extraligové soutěži. Jak se stalo, že hráč takového formátu se objeví v druholigovém Frýdku-Místku?

Vzniklo to z toho, že jsem nějakých sedm měsíců čekal s agentem na nějaký kontrakt. Bohužel se nic nesehnalo, nakonec byla možnost zahrát si tady. Mě ten hokej zkrátka ještě baví, chci jej ještě hrát, i proto jsem tuto variantu vzal. Co bude ale dál, to ale nevím. Každopádně Frýdek má výbornou partu kluků, které bych nerad opouštěl. Jsme teď sice o skóre devátí, ale našim cílem je dostat se na čtvrtou příčku.

Sám patříte k nejzkušenějším hráčům frýdeckého mužstva. Co řeknete v šatně těm mladým, aby se z této vysoké porážky rychle oklepali?

Tady se dá říct de facto asi jen jedno. Abychom po sobě teď nevyjížděli a nevyčítali si navzájem chyby. Hráli jsme jako tým a také jsme jako tým prohráli. Tu desítku jsme dostali my všichni, ne jednotlivci. Musíme to hodit všichni za hlavu. Pokud by se však našel někdo, kdo by v tom chtěl rejpat, museli bychom ho zkrátka zmírnit.

Petr KANKO

Narozen: 7. února 1984

Post: útočník

Hůl: levá

Kariéra: Sparta Praha, Kitchener Rangers (OHL), Manchester Monarchs (AHL), Los Angeles Kings (NHL), Manchester Monarchs, Reading Royals (ECHL), Oceláři Třinec, Ústečtí Lvi, Benzina Litvínov, Orli Znojmo

Výsledky 11. kola:

AZ Havířov – Jestřábi Prostějov 4:3 (1:1, 0:0, 2:2) po sam. nájezdech. Branky: 9. Krisl (Sztefek), 49. Rimmel (Sztefek), 58. Balčík, 65. Najdek – 12. Kryl (Černý), 54. Korhoň (Kolibár, Duba), 56. Handl (Duba, Korhoň).

Slezan Opava – VHK Vsetín 7:3 (5:1, 0:1, 2:1). Branky: 4. Černý (Kukol, Měch), 14. Vlašánek (Chalupa), 14. Měch (Černý), 16. Chalupa (Herman, Tichý), 17. Měch (Herman), 44. Měch (Černý), 56. Wolf (Chalupa, Vlašánek) – 18. Vaněk, 38. Báchor (Vaněk, Kajaba), 58. Kubo.

HC Frýdek-Místek – HC Zubr Přerov 4:10 (4:2, 0:4, 0:4). Branky: 2. Kraft (Krutil, Ovšák), 4. J. Sluštík (Ovšák, Rozum), 20. Hrubý (Rozum, Ovšák), 20. Kraft (Kanko) – 15. Kolář (Sprušil), 18. Faltýnek (Goiš, Kolář), 23. Sakrajda (Vlček, Brančík), 24. Málek, 27. Goiš (Sedlák), 40. Sprušil (Málek), 42. Kolář (Málek), 47. Sedlák (Goiš, Kundrátek), 56. Rajnoch (Brančík), 60. Sedlák (Pala, Sprušil).

Baník Karviná – HC Nový Jičín 4:3 (1:2, 2:0, 1:1). Branky: 16. Badžo (Pavliš, Contratto), 36. Pavliš (Javín, Sznapka), 38. Contratto (Kowalczyk, Pavliš), 52. Javín (Moravec, Mikšan) – 5. Kabeláč (Macháček), 6. Horák (Uhlár, Ivan), 58. Uhlár (Andrýsek).

HC Valašské Meziříčí – HC RT Torax Poruba 2:5 (1:3, 1:0, 0:2). Branky: 4. Bokroš (Coufal), 26. Voznica (Varga) – 1. Holuša (Vaněk, Wolf), 9. Pavlačka (Vaněk), 13. Prokop (Seidler, Buček), 49. Wolf (Sedlář), 59. Buček (Holuša).

1. AZ Havířov 11 6 2 0 2 1 45:26 24

2. HC Zubr Přerov 11 6 2 0 0 3 45:25 22

3. Jestřábi Prostějov 11 7 0 0 1 3 45:37 22

4. Slezan Opava 11 4 2 0 2 3 37:35 18

5. RT Torax Poruba 11 5 0 0 2 4 37:38 17

6. Baník Karviná 11 4 1 0 2 4 35:39 16

7. HC Nový Jičín 11 3 2 0 1 5 37:38 14

8. VHK Vsetín 11 3 2 0 1 5 36:42 14