Rysi během ledna zvládli několik důležitých zápasů a stoupali tabulkou. Teď ale prochází nepříjemnou sérií. Nejprve prohráli 1:7 s Jihlavou, pak nestačili na Třebíč, Sokolov a ve čtvrtek doma prohráli i se Vsetínem.

Frýdek-Místek přitom vstoupil do utkání, které sledovala více než tisícovka diváků, parádně. Už po pár vteřinách se prosadil Macháček, jenž otevřel skóre. A mohlo být ještě veseleji, domácí ale nevyužili přesilové hry a neprosadili se ani v početní výhodě 5 na 3.

Stav 1:0 platil do 25. minuty, kdy vyrovnal Klhůfek Za sedm minut otočil skóre Jenáček a vzápětí dával Říha už na 3:1 pro Vsetín.

V závěrečném dějství si Valaši svůj náskok hlídali. V závěru přidal ještě čtvrtý zásah Jenyš a v poslední minutě už jen symbolicky korigoval na konečných 2:4 Dostálek.

„My jsme museli hru ve třetí třetině otevřít, z čehož pramenilo více propadů i čtvrtý gól. Soupeř nám ukázal svou sílu a zkušenost v přesilových hrách,” řekl kouč rysů Martin Janeček, jehož tým je nyní jedenáctý, tedy jedno místo za pozicí zaručující play-off.

Do konce základní části Frýdek-Místek sehraje ještě osm zápasů, v těch nejbližších narazí na Přerov, Kolín a Slavii. „Čekají nás zápasy pravdy, musíme se na ně koncentrovat. Kádr se nám teď trochu konsoliduje, myslím si, že bychom mohli být silní, jen se musíme dát dohromady a prostě nevěšet hlavu,” dodal Janeček.