Špaček nastoupil ve druhém útoku po boku kanadských křídel Leiera a Rodewalda. Slezané využili svou úvodní aktivitu, když v 6. minutě obratně tečoval Adámkovo nahození po nenápadné akci do sítě Vejmelky Hrehorčák. Minimální náskok ale hostům dlouho nevydržel. V čase 9:12 byl na konci rychle akce v přesilové hře Mueller.

Stejný hráč měl o chvíli později další šanci, tentokrát ale zasáhl třinecký brankář Štěpánek. Nebezpečný byl pak i Gulaši.

Druhou třetinu začal svou palbou Matěj Stránský. Nejlepší střelec soutěže nejprve zaměstnal Vejmelku, vzápětí trefil brankovou konstrukci. Třinec následně měl i více než minutovou přesilovou hru pět na tři, ale bez využití.

Domácí se připomněli šancí Schneidera, a pak především trefou mladého obránce Svozila, který Štěpánka překonal tvrdou ranou po přečíslení čtyři na jednoho. Ještě v prostřední dvacetiminutovce ale bylo srovnáno, když Daniel Kurovský svým důrazem doslova dotlačil puk do brněnské branky.

V závěrečné třetině měl velkou možnost Leier, ale bez úspěchu. Stejně jako na opačné straně o chvíli později Schneider, či Kuřečík, který zasáhl tyč. Rozhodnutí tak přinesl čas 59:22, kdy v početní výhodě skóroval Erik Hrňa a uťal úvahy nad prodloužením.

Kometa Brno – Oceláři Třinec 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 10. Mueller (Zaťovič, P. Holík), 33. Svozil (Kusko, Bondra) – 6. Hrehorčák (M. Adámek, Kurovský), 38. Kurovský, 60. Hrňa (Martin Růžička). Rozhodčí: Kubičík, R. Svoboda – Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 7:2, navíc Zaťovič (Kometa) 10 minut. Využití: 1:1. Bez diváků.

Kometa Brno: Vejmelka – F. Král, Zámorský, Holland, Freibergs, Gulaši, Svozil, Kučeřík – Mueller, P. Holík, Zaťovič – Plášek ml., Klepiš, Schneider – Valský, Kusko, Bondra – Matěj Svoboda, F. Dvořák, Šoustal. Trenéři: Zábranský, Horáček, Pokorný a Zachrla.

Třinec: Štěpánek – Gernát, M. Doudera, Dravecký, D. Musil, Jaroměřský, M. Adámek – M. Stránský, P. Vrána, Martin Růžička – Leier, Špaček, Rodewald – Hrehorčák, Marcinko, Kurovský – Kofroň, M. Kovařčík, Hrňa. Trenéři: Varaďa a Zadina.