Tým tentokrát vedli jako hlavní trenéři Marek Zadina a Jiří Raszka, viditelný rozdíl ale nebyl znát. Oba celky předvedly divákům nezvykle atraktivní podívanou, Zlín se zřejmě snaží hrát jinak, než jak je u něj obvyklé.

„Bylo tam všechno, co jsme si řekli. Kluci dnes měli chuť, hráli jsme agresivně od prvního střídání a byly tam pasáže, kdy jsme soupeře přehrávali. V posledních zápasech dáváme i poměrně dost branek, ale byli jsme si vědomi, že hrajeme proti lídrovi tabulky, takže ty dva góly a výkon byly dobré. Nemáme se za co stydět a bod bereme. Je spravedlivý,“ hodnotil zisk proti Ocelářům jeden z domácích trenérů Martin Hamrlík.

Oceláři se v první části hledali a tým musel podržet Šimon Hrubec v bráně, který si z Ruska přivezl reprezentační formu. V první části nedovolil zlínským Beranům skórovat.

Přestřihli černou šňůru

Třinec věděl, že hraje proti neoblíbenému sokovi, který jej porazil čtyřikrát v řadě a šestkrát z posledních osmi zápasů. V letošní sezoně byl Zlín posledním týmem, jehož Oceláři ještě nezdolali.

Tentokrát už se ale smáli oni. Na Noskovu trefu z 25. minuty odpověděl gólem do šatny Růžička, v 50. minutě skóroval po pěkné akci Gernát. Lakatoš pak srovnal a sám měl v prodloužení šanci, ale trefil jen konstrukci třinecké svatyně a z protiútoku naopak ukázal skvostné zakončení hrdina zápasu Martin Růžička.

Oceláři (v červeném) vyzráli na Zlín.Zdroj: Jan Karásek

Potěšil tím i trenéra Ocelářů Marka Zadinu. „Ve Zlíně se nám dlouhodobě nedaří, je to pro nás těžké. Jsme rádi, že jsme tady po delší době zase uspěli,“ přiznal Zadina.

Utkání se mu tak hodnotilo příznivě. „Věděli jsme, že Zlín hraje doma velmi dobře. Hraje jednoduše z pásma, rychle obrací hru a má hodně bruslivé hráče, kteří jsou šikovní na malém prostoru. Byly pasáže, kdy jsme měli dost šancí, ale někdy jsme situace řešili až přehnaně komplikovaně. Domácí ovšem byli také nebezpeční. V těchto momentech nás podržel Šimon Hrubec. Po repre přestávce to byl dost náročný duel, hrálo se nahoru dolů. Ta remíza po šedesáti minutách byla zasloužená a my jsme rádi za bonusový bod navíc,“ shrnul Zadina třetí výhru Ocelářů v řadě a třináctou z posledních čtrnácti zápasů.

Díky tomu si Třinec na prvním místě tabulky vypracoval už osmibodový náskok na duo Liberec – Hradec Králové.

Berani Zlín – Oceláři Třinec 2:3 p (0:0, 1:1, 1:1 – 0:1)

Branky a nahrávky: 25. Nosek (Lakatoš), 54. Lakatoš (Freibergs, Herman) – 40. Martin Růžička (Gernát, Mikulík), 50. Gernát (Polanský, Krajíček), 61. Martin Růžička (Krajíček). Rozhodčí: Hejduk, Petružálek – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváci: 4 151.

Třinec: Hrubec – Krajíček, D. Musil, Roth, Matyáš, Gernát, Galvinš, Kundrátek – Martin Růžička, Marcinko, Hrňa – Svačina, Polanský, Adamský – O. Kovařčík, Mikulík, Roberts Bukarts – Dravecký, Novotný, Chmielewski. Trenéři: Zadina a Raszka.