Polák tehdy v 66 zápasech včetně play-off posbíral 43 bodů (18+25). Nyní se osmadvacetiletý rodák z Ostrova nad Ohří vrátil na místo činu a hned o sobě dal vědět.

V dresu Ocelářů, kde je na měsíční zkoušce, odehrál zatím čtyři zápasy a všechny byly vítězné. Sám Polák v nich zaznamenal dva góly a jednu asistenci. V obnovené premiéře na ledě Kladna se stal při výhře 2:1 hrdinou samostatných nájezdů. „Kluci mi stále opakují, že jsem jako fotbalista Šmicer, kterému se vždy říkalo štístko," usmívá se Polák.

Ten po vydařené mistrovské sezoně odešel do Švýcarska. Působil v Klotenu, Langnau a Davosu. Loni se vrátil do Česka, kde se zkoušel prosadit v Chomutově a Karlových Varech. Letošní ročník pak zahájil v KHL, kde hrál za Dinamo Riga. Tam se ale neprosadil. V devíti zápasech si připsal tři asistence a domluvil se na zkoušce v Třinci, kde se zatím činí. „Když jste v týmu na zkoušce, je to vždy těžké. Neustále musíte dokazovat, že do mužstva patříte. Jestli to mám tady v kapse, se musíte zeptat někoho jiného. Jsem každopádně rád, že se mi zatím daří. Snad se něco povede i proti Vítkovicím a porazíme je," řekl Polák, který má na svém kontě také pět startů v NHL za Dallas.

Na Třinec vzpomíná s nostalgií. „Prožil jsem tady asi nejkrásnější roky své kariéry. Na Třinec mám jen ty nejlepší vzpomínky, proto jsem se sem vracel hodně rád," přiznal Polák. A jak se za tu dobu věci v Třinci změnily? „Je to tady mnohem útulnější, kádr se ale skoro nezměnil. Jen pár kluků je tu nových," dodal Vojtěch Polák.