Rysi v uplynulé sezoně nesplnili svůj cíl a nedostali se do play off. V příštím ročníku navíc bude sestupovat více týmů, a tak se každý klub snaží co nejlépe posílit. Frýdek-Místek není výjimkou.

Kádr trenéra Mojmíra Trličíka posílili dva zahraniční hokejisté a také dvaadvacetiletý český útočník Matěj Zabloudil, jenž v poslední sezoně nastupoval za Kadaň, ale zvládl odehrát také patnáct duelů za extraligové Karlovy Vary, ve kterých zaznamenal i svůj první gól v nejvyšší soutěži.

Dalším novým útočníkem Frýdku-Místku je Alan Lyszczarczyk. Třiadvacetiletý forvard se sice narodil v Polsku, má však také americké občanství. Prošel mládežnickými kategoriemi Chomutova, od roku 2015 se ale rozvíjel v zámoří. Nastupoval v OHL, hrál taky soutěž ECHL a v minulém ročníku se objevil v týmu Podhale Nowy Targ. Teď polský reprezentant bude hrát za Frýdek-Místek.

S Rysy se připravuje také Rok Stojanovič. Třicetiletý a bez tří centimetrů dvoumetrový slovinský gólman působil poslední čtyři roky ve Francii a do Beskyd přichází z Nice. Ve Frýdku-Místku by měl vytvořit brankářské duo s Frederikem Foltánem.