Pražská Slavia, poslední mistr hokejové extraligy, se dnes od 17 hodin představí na ledě stále se lepšícího Třince. „Je to pro nás velmi prestižní souboj,“ řekl trenér Třince Antonín Stavjaňa.

Oceláři už dali definitivně zapomenout na tragický vstup do soutěže. O víkendu se doma vypořádali s Karlovými Vary, čímž prodloužili sérii domácích výher na tři. Na domácím ledě navíc už osmkrát v řadě bodovali. Pokud by se vzalo posledních deset odehraných utkání, patřilo by jim v tabulce celkově čtvrté místo za Litvínovem, Vítkovicemi a dalším probuzeným týmem – Znojmem.

„Slavii je možné pravidelně vidět na televizních obrazovkách při zápasech Ligy mistrů, kde předvádějí výborný hokej a jsou blízko postupu. Na všech postech mají skvělé hokejisty, včetně Svobody v bráně. Podle mého disponují nejkvalitnějším kádrem v extralize,“ je přesvědčen trenér Třince Antonín Stavjaňa.

Slavia, na rozdíl od Ocelářů, však neprochází v extralize nejlepším obdobím. Hlavně venku svěřenci trenéra Růžičky tápou, když v uplynulých čtyřech střetnutích na ledě soupeře nezískali ani bod. Naposled vyhráli před měsícem v Mladé Boleslavi.

Účastníkovi Ligy mistrů se však na ledě Třince daří. Do Prahy si odváželi ze Slezska sešívaní výhru v minulých třech duelech. „Důvod toho, že v posledních zápasech venku vždy zaváhali, bych viděl v nabitém programu. Když cestovali do Zlína, říkal jsem, že domací mohou uspět. I v dalších zápasech v Litvínově a Liberci měli v nohách těžké utkání v Lize mistrů. My dnes takové štěstí nemáme, ale na to se samozřejmě nemůžeme vymlouvat. Šance jsou vyrovnané. Chceme navázat na dobré výsledky a vrátit Pražanům porážku z předchozího zápasu,“ dodal třinecký kouč.

Oceláři nastoupí kompletní. Chybět bude pouze dlouhodobě zraněný Steber, který byl v týdnu na testech, jejichž výsledky budou známy během sedmi dnů.

TŘINEC – SLAVIA PRAHA – pátek 17 hodin

Letošní zápas: 3:4 SN

Celková bilance za posledních 10 let – 50 zápasů: 17 vítězství – 2 výhry v prodl. – 1 remíza – 7 porážek v prodl. – 23 porážek

Nejvyšší vítězství Třince: doma 6:0 (2000/2001), venku 4:0 (2005/2006)

Nejvyšší vítězství Slavie: doma 8:1 (2006/2007), venku 7:0 (2006/2007)

Nejproduktivnější hráči: Polanský 25 (12 13), Peterek 22 (5 17), D. Květoň 20 (11 9) – Bednář 24 (10 14), Červenka 19 (13 6), Hruška 18 (13 5), Beránek 18 (6 12)

Nejužitečnější hráči: Seman a Rangl 3 – Bednář 10

Nejtrestanější hráči: Malec 67 – Jelínek 39

Sestava Slavie v posledním kole: Furch – Žižka, Kadlec, Vašíček, Novák, Drtina, Jebavý, Kolařík, Sloboda – Beránek, Hruška, Růžička ml. – Tomica, Jelínek, Červenka – Kraft, Sklenář, Bednář – Doležal, Vondrka, Micka. Trenér: Růžička st.

Zajímavost: Po prvním letošním vzájemném zápase, který vyhrála Slavia v Třinci v rámci 11. kola až po nájezdech, vévodili Pražané extralize. Na předposlední Oceláře měli náskok šestnácti bodů. Nyní je rozdíl pouhých jedenácti bodů. Slavii patří třetí, Třinci desáté místo v tabulce.