Když slyší slovo nájezdy, dostávají kopřivku. Hokejisté Třince nezvládli oba domácí zápasy semifinále play-off se Zlínem (3:4 sn, 1:2 sn), v sérii prohrávají 1:3 a dnes budou na ledě vítěze základní části odvracet první mečbol soupeře.

Ocelářům se nepodařilo využít toho, že ve Zlíně urvali po výborném výkonu důležitý druhý zápas. Před domácím publikem doplatili na vnemohoucnost v samostatných nájezdech. V letošních vyřazovacích bojích neuspěli ve všech čtyřech případech.

Po dvou čtvrtfinálových nezdarech se Spartou, přišly další dva semifinálové proti Zlínu. Na gólmana Sedláčka si nepřišel ani jeden ze šesti třineckých nájezdníků.

„K tomu se asi není třeba vyjadřovat. Prostě nám vůbec nejdou," hlesl Jan Peterek, který se v sobotním třetím utkání blýskl dvěma góly, ale ani to nakonec na vítězství nestačilo.

O vítězi čtvrtého duelu, stejně jako toho třetího, musely rozhodnout penalty. Mečbol vystřelil Zlínu kuriózním způsobem Petr Leška. Při pokusu o kličku puk vůbec netrefil, přesto ještě dokázal zakončit a zajistil svému týmu důležité třetí vítězství v sérii. Platnost jeho trefy musel potvrdit videorozhodčí.

„Snažil se udělat kličku mezi nohy, puk mu ale ujel, a tak do toho ještě plácl. Každý gólman vám potvrdí, že pokud dáte k tyči nůž brusle, vždy tam zůstane kousíček místa pro puk. Tohle on trefil. Byla to neskutečná smůla," vyprávěl Šimon Hrubec, který na nájezdy nahradil mezi třemi tyčemi Petera Hamerlíka.

Zlín přijel do Slezska s jasnou taktikou totální defenzivy. Že to nebylo ke koukání, nikdo ze svěřenců Rostislava Vlacha neřešil. Účel totiž světil prostředky. Oceláři tak museli tvořit, byli mnohem nebezpečnější, jenže pouze na převahu se nevyhrává.

„Nemyslím si, že náš herní projev byl špatný, v sobotu i neděli jsme měli střeleckou převahu, ale nepadá to tam. Minimálně jeden zápas jsme ale měli doma urvat," věděl Vladimír Roth, který doma naskočil do hry po třízápasovém disciplinárním trestu.

„Už několikrát jsem říkal, že Zlín má dobrou defenzivu, hraje ze zabezpečené obrany. Nejhorší na tom je, že trestají každou naší chybu. Když občas propadneme ve středním pásmu, okamžitě vyrazí tři na dva, nebo dva na jednoho. V tomhle směru jsou velmi nebezpeční," uznal Jan Peterek.

Ocelářům hodně chyběly góly první lajny, která nehrála v kompletním složení. Třetí zápas vynechal kanonýr Martin Růžička, v tom čtvrtém zase chyběl na ledě buldok Václav Varaďa. Ty zastoupil Orsava se Zagrapanem.

Páté utkání semifinálové série začíná ve Zlíně dnes v 18.15 hodin. Pokud chce Třinec udržet naději na postup do finále, musí bezpodmínečně vyhrát. „Máme silný kádr, který je schopen to zvrátit. Určitě nic nebalíme," burcuje Vladimír Roth.