„Je to super, naskočil jsem v sezoně do sedmnácti zápasů a konečně to přišlo,“ radoval se Adámek, jehož gól na 3:1 byl pro vývoj utkání rozhodující.

Jak jste ho viděl?

Byl jsem trošku zmrzlý, protože jsem na led vlezl asi po deseti minutách. A ten gól? Splašily se mi ruce a dal jsem to pod kládu. Naštěstí to tam padlo.

Počínal jste si jako zkušený mazák, chválil vás i kapitán Krajíček…

Jo? Tak to děkuji, Krajíc je špičkový obránce, v Třinci jsou prakticky jen výborní beci, takže já jsem rád za každou minutu vedle nich na ledě.

Otevřel jste si více vrátka do sestavy?

To netuším, já tady nejsem od střílení gólů, spíš od bránění a jak jsem řekl, každý start je pro mě přínosný.

Zápas jste měli celou dobu pod kontrolou, souhlasíte?

Hráli jsme opravdu dobře, podali jsme kompaktní výkon. První dvě třetiny jsme je k ničemu nepustili a kontrolovali jsme to. Olomouc tam měla nějaké pasáže, kdy hrozila, ale poslední dobou se nám daří vždy odskočit na gól, na dva a máme výborného gólmana Hrubce, který nás podrží v krizových momentech.

Marian Adámek (uprostřed) zažil povedený večer.

Váš další program bude docela nabitý, je to tak?

Pro mě určitě, já totiž možná ještě v sobotu nastoupím za Frýdek ve Vsetíně a 25. prosince ve dvanáct fičíme do Švýcarska na Spengler Cup.

Co od turnaje v Davosu čekáte? Viděl jste ho někdy v televizi?

Jen pár zápasů, když tam hrál Hradec. Asi to bude obrovské, prý je tam vyprodáno na každý zápas, parádní atmosféra. Těším se.

Je výhoda, že nejdete do úplně neznámého prostředí? V olympijské přestávce si tam Třinec zahrál přípravný turnaj…

Ale já tam v tom únoru zrovna nebyl, protože jsem byl zraněný. Ale nějaká výhoda to asi bude. Hlavně se musíme připravit na nadstandardní hokej, slušně potrénovat.