Ocelářské derby jako vyvrcholení celé sezony hokejové extraligy juniorů. Tak to čekal málokdo. Realita už je ale jiná, než očekávání a tak se ve finále potkali hráči Vítkovic a Třince. Boje o mistrovský titul začly na ostravském ledě, radovali se však hosté.

„Konečně se nám začalo dařit. Hrajeme jako tým. Máme sice mladé mužstvo, ale bojovné a zatím nám to vychází,“ usmál se po prvním finálovém duelu autor vítězné branky Ocelářů Lukáš Mičulka. Jeho tým vyhrál 4:2

Vítkovicím se zápas příliš nepodařil, problémy měly hlavně v koncovce. „Nešlo nám to. Kdybychom proměnili vyložené šance mohli jsme vyhrát. Smůlu jsme měli také v přesilovkách,“ povzdechl si útočník Petr Strapáč.

Utkání mělo už od samotného úvodu velký náboj a strhující tempo. Z úvodní branky se radovali Oceláři. Vítkovice sice dokázaly srovnat, jenže třetí třetinu ovládl Třinec a domácí tahali za kratší konec.

„Play off se hraje na dvě vítězství, takže je potřeba hrát naplno od prvních minut. Tentokrát nám úvod vyšel. Série ale ještě nekončí. Musíme uspět doma, určitě se nechceme do Ostravy vracet. Věřím, že nám v tom pomůžou i diváci, kteří nás ve Vítkovicích hodně hnali dopředu,“ zmínil Mičulka

Vítkovičtí hokejisté samozřejmě flintu do žita neházejí. „Neděláme z toho žádnou vědu, prohráli jsme jeden zápas. Série pokračuje ve čtvrtek a my musíme udělat vše pro to, abychom vyrovnali a rozhodli doma ve třetím utkání,“ burcoval po prohraném zápase Strapáč.

Ve druhém utkání finálové série budou mít výhodu domácího prostředí hosté. Čtvrteční duel začne netradičně v 19.30 hodin.

FINÁLE EXTRALIGY JUNIORŮ

Vítkovice – Třinec 2:4 (0:1, 1:0, 1:3). Branky: 25. Palát (Szturc, Vrána), 59. Bursík (Šedivý, J. Káňa) – 19. Kania (Kaďorek, Orsava), 42. Mičulka (Ostřížek), 49. Orsava (Ostřížek), 60. Kaďorka. Vyloučení: 7:9. Využití: 2:2. Diváci: 1100. Stav série: 0:1

Vítkovice: Vošvrda – Pastor, Žvátora, Kovář, Polášek, Hartmann, Prokop, Voráček – J. Káňa, Bursík, Šedivý – Noga, Včíslák, Seidler – Szturc, Vrána, Palát – Slovák, Strapáč, Kucsera – Kolouch. Trenér: Zdeněk Moták

Třinec: Raszka – Hoďa, Gottwald, Kania, Kaďorek, Špaček, Toman J., Chvostek – Hegyi, Mičulka, Rufer – Marosz, Orsava, Měrka – Pánik, Ostřížek, Toman – Hamrozi, Palička, Potoček – Bajtek. Trenér: Břetislav Kopřiva.

Zdeněk Janiurek ml.