Diváci na Hané sledovali atraktivní zápas s množstvím šancí, kterému skóre po úvodní třetině absolutně neodpovídalo. Branky začaly padat až v pozdějším průběhu, Oceláři dorovnali dvoubrankové manko a zápas dospěl do prodloužení a nakonec i do nájezdů, kde si však svěřenci trenéra Václava Varadi vylámali zuby na brankáři Lukášovi.

„S výkonem hráčů jsme ale spokojeni. Byl to pro kluky těžký zápas, do kterého jsme šli z plného tréninku,“ objasnil Jiří Raszka, asistent třineckého kouče.

Třinečtí hokejisté (v červeném) absolvovali v Olomouci úvodní herní přípravu.

Oceláři neprožili úplně ideální první půlku zápasu. „Tam to nebylo ideální, dopouštěli jsme se hodně nepřesností, ale zhruba od druhé poloviny utkání už kluci zvýšili obrátky a začali plnit to, co chceme v naší hře mít,“ přibližoval Raszka.

Oceláři zpřesnili hru a zvýšili důraz. „Začali jsme vyhrávat osobní souboje, drželi puk, z čehož pramenily šance a góly. Myslím si, že v této části přípravy můžeme být s naší hrou spokojeni. Kluci to zvládli už proto, že jsme hráli jen na tři pětky. Celou přípravu takto pojmeme. Chceme, aby byli v tempu a větším herním zatížení,“ vysvětlil Raszka.

HC Olomouc – Oceláři Třinec 3:2 sn (0:0, 2:0, 0:2 – 0:0)

Branky a nahrávky: 25. Holec (Kolouch, Jergl), 27. Irgl (Vyrůbalík, Galvas), rozh. náj. Strapáč – 46. Bukarts (Chmielewski, Smetana), 51. Hrňa. Rozhodčí: Dědek, Kašík – Lukš, Novák. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Oslabení: 0:1.

Třinec: Hrubec – Musil, Roth, Smetana, Doudera, Kovář, Bartko, Zahradníček – Bukarts, Vlach, Chmielewski – Cienciala, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Dravecký, Hladonik, Hrňa – Adamský. Trenér: Varaďa.