„Prožívali jsme to. Ale místo nadšení přišla úleva z toho, že to končí a že to dokázali. Čekali jsme na to několik let,“ řekl pro Deník pyšný otec rodáka z Frýdku-Místku Pavel Palát. „Tým na to měli už dlouho, ale pokaždé to kvůli něčemu nevyšlo. Teď se to naštěstí zlomilo, byli jsme s ženou maximálně šťastní,“ dodal.

Pavel Palát se svou manželkou počínání Ondřeje každou noc, kdy Tampa Bay hrála, sledoval. „Tedy až na jeden zápas, kdy se hrálo prodloužení. To už jsem byl na ledě ve Frýdku-Místku a jen mi od ženy přišla zpráva, že jsme prohráli a abych Ondrovi zavolal, protože je smutný,“ popisuje finálové boje s Dallasem Palát starší, jehož mrzelo, že svému synovi nemohl fandit přímo v aréně.

„Měl jsem tam letět, ale nešlo to. Je mi to líto, zažil jsem totiž i finále s Chicagem v roce 2015 a jsou o úžasné zážitky. Když se vyhrálo, tak tam byla obrovská euforie, lidé vás strhnou,“ popisuje Palát dění za Atlantikem. Naopak teď Tampa slavila zisk Stanley Cupu v prázdné hale. „Ale Ondra nám přes telefon ukázal celou šatnu. Tam to vybouchlo, bouchali šampusy a bylo vidět, jak to z nich spadlo,“ popisuje dění v kabině Lightning Palát. „Pak jsem ale viděl hráče Dallasu a hned jsem si vzpomněl, jak jsme brečeli my, když jsme nestačili na Chicago. Ta bolest byla strašná,“ dodal.

Radim Wozniak je zpátky!
Wozniak je zpátky. Jen podzimní výpomoc, říká

Ondra mi tvrdil, že už neprohrají

Pavel Palát Tampě hodně věřil, věděl ale, že poslední krok bývá nejtěžší. „Před zápasem jsem mu řekl, že se všichni musí oprostit od nějakých individuálních ocenění, že musí chtít pohár. A bylo to vidět, pochopili totiž, že Stanley Cup je nadevše. Ondra mi už před zápasem tvrdil, že neprohrají,“ řekl trenér z Frýdku-Místku.

Devětadvacetiletý útočník byl v play off opravdu hodně vidět a do statistik si připsal celkem 18 bodů. „Předtím býval více na černou práci, ale pak ho Kučerov s Pointem vzali mezi sebe a z něj se stal koncový hráč, což mu pomohlo. S každým gólem mu rostlo sebevědomí,“ pochválil Palát výkony svého syna.

Palát starší už několik posledních dní vymýšlel, jak a kde ve Frýdku-Místku ukáže Stanley Cup, z jeho plánů ale nakonec sešlo. „Mají jen měsíc přestávku, v listopadu je kemp a v prosinci hrají. Třeba to udělají příští rok, ale strašně mě to mrzelo,“ řekl Palát, který už se těší, až se zase osobně setká se svým synem. „Měl by tady být zhruba měsíc. Asi si nebude brát výstroj, musí si totiž od hokeje odpočinout. Takže doufám, že nebude bruslit a trénovat, ale bude dělat i jiné sporty,“ uzavřel Pavel Palát.

František Straka se chystá na trenérskou premiéru u třineckého týmu.
Nejde hned mávnout kouzelným proutkem, říká Straka před premiérou v Třinci