„Už se to řešilo nějaký týden. Pan Peterek (sportovní manažer Ocelářů) se ozval, pak mi volal i Venca (trenér Varaďa), řešilo se to s agenty a do týdne se to upeklo,“ popsal stručně přesun do Werk Areny Szturc, který s hokejem začínal v Karviné. Na nové angažmá se velmi těší a bere ji jako velkou šanci.

Už jste byl v kabině?

Ještě ne, stvrdilo se to během zápasu s Plzní. Třineckou kabinu jsem neviděl, ale hráče znám velmi dobře.

Co byste měl přinést do týmu?

S Vencou jsme si telefonovali. On ví, co ode mě může čekat. Určitě chci zvýšit konkurenci v mančaftu, přidat na důrazu.

Smlouvu máte do konce sezony. Budete si chtít říct o delší kontrakt?

Každý ví, jaká je moje letošní sezona. Tohle je pro mě obrovská šance a moc se na ni těším. 

Napadlo by vás v létě, že skončíte v mistrovském Třinci?

V létě by mě to třeba napadlo, pohyby hráčů se dějí, ale kdyby mi to někdo řekl před měsícem, tak bych mu asi nevěřil. Ve Zlíně to skončilo špatně, takový je hokejový život. Smlouva byla daná do půlky října a dopadlo to, jak to dopadlo. Jak ale říká jeden můj kamarád, někdy je důležité udělat krok zpět, abys mohl udělat dva dopředu. Poruba mi podala pomocnou ruku. 

Vypadá to, že Poruba je takový „nakopávací“ tým. Do extraligy se letos z Poruby dostal třeba Vladimír Svačina…

Od kluků jsem to slýchával. Dostal jsem místo po Sváčovi, který odešel do Komety, teď zase odcházím já a místo je volné, tak uvidíme, jestli se o něho nestrhne boj (smích).

A jak jste vlastně prožíval to, že jste v létě skončil ve Vítkovicích?

Měl jsem tam platnou smlouvu a všichni mě ujišťovali, že budu pokračovat. Pak to vykrystalizovalo úplně jinak. Navíc bylo pozdě, moc míst v extralize už nebylo. Vyšlo to ve Zlíně a nemůžu na ně říct nic špatného, potkal jsem tam dobré lidi. Bohužel začátek se nechytil a změny se daly čekat.

S Vítkovicemi jste byl na Spenglerově poháru několikrát. S Třincem se na něj podíváte také. Těšíte se?

Jo, to jsem věděl hned, že Třinec jede na Spengler. Na ten se moc těším, ten turnaj je výborný. Organizačně, i co se týká mančaftů. I když je to přes Vánoce, nevadí mi to. Patří to k tomu. Fakt se těším.

Trenér říkal, že je zvědavý, jak na tom jste. Tak jak na tom jste?

Jelikož jsme teď odehráli v Porubě kvůli větší marodce nějakých šest zápasů na tři lajny, tak jsem trochu unavený. Naštěstí teď přichází reprezentační pauza. Pro mě je to ideálně načasované, trochu si odpočinu a pak se vrhnu do tréninku. Bude to dobré.

Z Vítkovic vám žádná nabídka nepřišla, když teď jsou v situaci, v jaké jsou?

Nevím, jak na to odpovědět. Víme, co se tam přes víkend dělo a moc to nechci řešit. Jsou v těžké situaci a já jim přeji, aby se z toho dostali. Klub v srdci mám. I pro Třinec by bylo dobré, aby zůstala zachována extraligová derby. 

Tak když jste to nakousl, jaká to pro vás budou derby?

Do Vítkovic už nemusím, tam se už letos dvakrát hrálo. Já s tím nebudu mít nejmenší problém, protože to je holt hokejový život. Teď nosím třinecké barvy a budu bojovat za ně.