Ocelářům, do jejichž sestavy se vrátil nejlepší střelec extraligy Matěj Stránský, stejně jako v pondělí v derby vyšel úvod a dokázali se ujmout vedení už ve 4. minutě po trefě Marcinka, který překonal Pavláta z dorážky. Zbytek třetiny sice nabídl možnosti na obou stranách, ale už bez gólového vyústění. Zejména ale plzeňský Pavlát držel svůj tým.

Na začátku prostřední části byl blízko k navýšení náskoku Slezanů Rodewald, ale trefil jen tyč. Neujala se ani další možnost a místo toho udeřilo na opačné straně, když Kacetla prostřelil Pour. A nezůstalo jen u toho. Byla odehrána zhruba polovina základní hrací doby, když v třinecké brance skončila i Kvasničkova rána.

Třinec si pak dokázal vytvořil určitý tlak, ale obrana Škody v čele s brankářem Pavlátem odolala. To už ale neplatilo na začátku závěrečné dvacetiminutovky, když Rodewald dostal puk do plzeňské branky.

Už to vypadalo, že se bude prodlužovat, když pouhé dvě vteřiny před uplynutím šedesáté minuty skóroval podruhé v zápase Marcinko a Třinec tak díky tomu urval všechny tři body.

Oceláři Třinec – Škoda Plzeň 3:2 (1:0, 0:2, 2:0)

Branky a nahrávky: 4. Marcinko (Rodewald, Kurovský), 43. Rodewald (Roman, Gernát), 60. Marcinko (Rodewald, Martin Růžička) – 24. Pour (Kodýtek), 31. Kvasnička (Dočekal, Přikryl). Rozhodčí: Hradil, Veselý – Lederer, Rožánek. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Bez diváků.

Třinec: Kacetl – Gernát, M. Doudera, Freibergs, Kundrátek, D. Musil, M. Adámek – M. Stránský, P. Vrána, Martin Růžička – Kurovský, Marcinko, Rodewald – Kofroň, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Hrehorčák, Roman, Hrňa – Dravecký. Trenéři: Varaďa a Zadina.

Plzeň: Pavlát – Kvasnička, Čerešňák, V. Lang, Stříteský, Budík, L. Kaňák, Houdek – Suchý, P. Musil, Pour – Straka, Kodýtek, Malát – Michnáč, Kracík, Rob – M. Lang, Přikryl, Dočekal. Trenéři: Čihák, Hanzlík a Špaček.