HC FRÝDEK-MÍSTEK – HC BŘECLAV 5:3 (1:1, 4:2, 0:0)

Samotné utkání začali lépe Břeclavští, když na konci úvodní minuty uháněli dva hráči na jediného domácího obránce. V zakončení však naštěstí selhali. První změnu skóre přinesla až 11. minuta, kdy hostující Kurial potrestal vyloučení Částečky. Domácí hráči na vyrovnání příliš dlouho nečekali. O dvě minuty později našel Rozum volného Kopáče a domácí hala se poprvé v zápase rozradostnila.

Vše podstatné se v tomto zápase událo až ve druhé dvacetiminutovce. V ní nejprve zvyšoval na 2:1 Kotásek, když si zpracoval přihrávku od Kudláčka a tváří v tvář nedal hostujícímu Žurkovi šanci. O chvíli později mohl domácí vedení navýšit Kraft, jenže neuspěl a na druhé straně vyrovnal střelou pod břevno Škápik. Další radost skupince hostujících fanoušků udělal v polovině 27. minuty Konečný, který vrátil vedení na stranu Břeclavi – 2:3.

Domácí se i v oslabené sestavě nevzdali. Ve 33. minutě se hrálo na obou stranách pouze ve čtyřech, taková hra více vyhovovala domácím a Řehák srovnával na 3:3. Od vyrovnání uběhlo pouze 32 vteřin, když se k puku dostala bratrská dvojice Sluštíkových a Ondřej ve vlastním oslabení strhl vedení opět na stranu domácího Slezanu. V této chvíli přenechal hostující gólman Žurek své místo svému kolegovi Chvátalovi, který se v brankovišti rovněž nenudil. Tři minuty před druhou sirénou přihrál Kopáč za branku Rozumovi, který si vyjel s pukem na hokejce a přesnou střelou zvýšil na 5:3.

V závěrečné třetině se diváci další branky již nedočkali. Domácí si připsali první body v nadstavbové části a díky zaváhání brněnské Techniky se vyhoupli na 10. místo druholigové trabulky.

„Pro diváka celkem pěkný zápas. Pro nás velmi těžký, protože jsme momentálně v situaci, kdy po utkání ve Vsetíně nám kluci onemocněli. Polovina kabiny je nemocná a má antibiotika. Proto to byl pro nás těžký duel a jsem za kluky rád, že to takhle zvládli. Michal Láníček má antibiotika. Hozna Kolařík má zápal plic a sezona pro něj nejspíš skončila, což je velká škoda,“ hodnotil po utkání domácí kouč Michal Piskoř.

Další zápas čeká na Frýdek-Místek ve středu 19. ledna, kdy se od 18 hodin představí v Hodoníně.

Branky: 13. Kopáč (Rozum), 22. Kotásek (Kudláček), 33. Řehák, 33. O. Sluštík (J. Sluštík), 37. Rozum (Kopáč) - 11. Kurial (Nedvěd), 26. Škápik (Hrůza, Fiedler), 27. Konečný (Rajnoha). Vyloučení: 6:6, navíc Kraft 10 minut (FM), využití: 0:2, v oslabení: 1:0, diváci: 313.

Frýdek-Místek: Polonyi - Krutil, Kudláček, Bartek, Kraft, Matzke, Mintěl, Kotásek, Hruzík, Částečka, Rozum, Řehák, O. Sluštík, Kopáč, Slovák, J. Sluštík. Trenéři: Michal Piskoř a Miroslav Kameník.

Další výsledky 32. kola: Jestřábi Prostějov – Zubr Přerov 3:0, Nový Jičín – HC Orlová 5:7, Salith Šumperk – AZ Havířov 7:4, Technika Brno – Valašské Meziříčí 2:3, Slezan Opava – SHK Hodonín 1:3, Uherské Hradiště – HC Uničov 3:6.