„Všem těm, kteří nám nevěří, chceme ukázat, že na to máme. Je to pro nás hodně motivující,“ říká šestatřicetiletá opora Třince.

Máte za sebou jedenáct přípravných utkání, ve kterých jste nasbíral osm bodů za jednu branku a sedm asistencí. Jak přípravu hodnotíte?

Především musím říct, že příprava byla dlouhá. Některé zápasy se nám podařily, jiné méně. Z vlastní zkušenosti vím, že rozhodují až mistrovské zápasy. Až v těch se pozná, jak na tom skutečně jako tým jsme.

Vaše útočná formace vyhrála klubové statistiky, když nasbírala v přípravě dvacet bodů, což je téměř třetina všech bodů týmu. Spolupráce s Davidem Květoněm a Rostislavem Martynkem tedy zdá se funguje dobře.

Vidíte, to jsem ani nepočítal. S kluky nám to klape, ale mohli jsme se prosadit ještě více, šance jsme tam měli. (smích).

Mužstvo převzal před sezonou bývalý reprezentační obránce Antonín Stajvaňa. Jaký je to typ trenéra?

Se všemi hráči vychází v pohodě. Pokud všichni dělají, co mají, nemá větší problém. Není to žádný křikloun, který huláká bezdůvodně. Zakřičet však umí. Na mě ale zatím zvyšovat hlas nemusel, protože se pořád snažím makat na sto procent. Snad to tak i zůstane. Jsem už zkušený, vím, co po mě trenér vyžaduje.

Třinec prošel proměnou, kádr opustilo mnoho hráčů. Jsou posily dostatečnou náhradou?

Těžko posuzovat. V přípravě se novicům vesměs dařilo. Budu se ale opakovat když řeknu, že se jejich skutečná síla pozná až na ledě během mistrovských zápasů, ve kterých se nevynechá jediný souboj, jediná šance přihrát či zakončit. Na mě osobně působí všichni dobře, myslím, že budou přínosem.

Hokejoví odborníci se shodují na tom, že letos bude Třince rád, když se dostane do play off. Co vy na to? - názor hokejových expertů na třinecké Oceláře najdete zde

To není žádná novinka, tak je to vlastně každý rok. Většinou nás tipují vždy někde dole, nás už to moc nevzrušuje. Pro nás je to nejlepší motivace. Všem těm, kteří nám předurčují pozici na chvostu tabulky, totiž chceme ukázat, že na to máme.

Od letošní sezony začínají po roční pauze opět platit druhé asistence. Pro vás, jako hráče se skvělou finální přihrávkou to je asi příjemná změna.

Myslím, že pokud toto pravidlo platí v celém světě, není důvod, aby neplatilo v české extralize. Jednoznačně to schvaluji, jen nesmějí někteří lidé toto pravidlo zneužívat ve svůj prospěch. Není žádným tajemstvím, že se snaží jak hráči, tak osoby točící se okolo hokeje občas někomu tu asistenci připsat navíc, aniž by třeba byl na ledě. Tohle se mi, abych řekl pravdu, příliš nelíbí.

V úvodním kole vás čeká Znojmo, které jste loni v předkole play off přejeli 3:0 na zápasy. Na úvod asi hodně těžký zápas, budou vám chtít porážky vrátit.

Všichni vstupují do sezony s čistým štítem a odhodláním dotáhnout to co nejdál. Nás čeká těžký soupeř. Naše taktika je jasná. Hrajeme venku, proto se nehodláme nikam hnát. Budeme vycházet ze zajištěné obrany a vyrážet do rychlého protiútoků. Hodně bude záležet na výkonu gólmanů. Znojmo má skvělého Jirku Trvaje, my zase dvojici Vojtek – Čechmánek. Snad nám vstup do soutěže vyjde.