„Jsme všichni neskutečně šťastní. Jsme moc rádi, že se ve Frýdku podařilo zvítězit a potvrdit tak naše předchozí výkony," uvedl asistent hodonínského kouče Jan Prčík. Podle něj šlo na severu Moravy o kolektivní dílo, nikoliv triumf pár jedinců. „Všichni kluci, kteří s námi do Frýdku přijeli, podali neskutečně obětavý a týmový výkon. Střídačka žila, všichni makali, padali do střel, dřeli. Podržel nás samozřejmě i Peca (Petr Zavadil – pozn. red.), ale vyzdvihnout bych chtěl hlavně týmovou práci celého mužstva. Od gólmana až po náhradníky," prohlásil Prčík.

Hosté se nepodělali ze zvučných jmen v domácí sestavě, ze zaplněného hlediště ani bouřlivé kulisy. „Atmosféra byla výborná, přišel plný dům, ve kterém se hraje všem lépe. Je to lepší, než když stadion zeje prázdnotou," říká Prčík. „My jsme na to naštěstí z domácích zápasů zvyklí, takže si z toho kluci na zadek nesedli, jako třeba některé jiné týmy," přidal.

Drtiči se silného soupeře nezalekli a do protivníka se pustili s vervou. Šance Kuby a Špoka zlikvidoval pozorný gólman Šimboch. Frýdecko-místečtí se postupně dostali do tempa. Nápor domácích pokračoval i v přesilové hře. Lídr soutěže ale vyloučení Juráska nepotrestal. Naopak hráči v modrooranžových dresech vyprodané hale Polárka ukázali svoji velmi dobrou hru v oslabení a první početní výhodě soupeře se bez větších problémů ubránil. Po chvíli byl vyloučen domácí Sonnek a přesilovku si vyzkoušeli také Jihomoravané. Kromě dvou střel beka Škápika neměl Šimboch v bráně farmy třineckých ocelářů žádnou práci. Domácího gólmana nezaskočil ani pokus Kučery.

První změna skóre přišla ve 12. minutě. K odraženému kotouči se dostal Martin Špok, který dorážkou do odkryté klece rozjásal skupinku hodonínských fanoušků.

Frýdek dlouho dobýval pozornou defenzivu protivníka. Odpor houževnatého soka zlomil až v prostředí části David Cienciala, který skóroval ve dvojnásobné početní výhodě. V čase 25:30 se ve stoprocentní šanci ocitl Martin Piecha, který na výtečného Zavadila nevyzrál. A tak přišel na druhé straně trest. Do úniku se dostali Špok s Matulou a druhý jmenovaný vrátil celku ze Slovácka vedení. Frýdečtí se ve zbytku třetiny tlačili za vyrovnáním, ale dobře organizovaná obrana Drtičů v čele s výborným Zavadilem odolávala. Bez práce nebyl ani Juraj Šimboch v bráně Rysů. Slovenského gólmana zaměstnala především šance kanonýra Juráska.

Napínavý souboj gradoval v závěrečné části. Aktivitou hýřil hlavně Aron Chmielewski. Polský útočník několikrát nebezpečně ostřeloval Zavadila, který ale spoluhráče podržel. Hodonín se po vyloučení Jakuba Sajdla ubránil dalšímu oslabení. V 52. minutě se do nadějného brejku dostal opět Chmielewski, jehož šanci ale znovu zlikvidoval Zavadil. Domácí poté přeřadili na nejvyšší rychlostní stupeň a začali se tlačit do hodonínského brankoviště. Napětí a nespokojenost v ochozech haly Polárka stoupalo. V 55. minutě si Frýdek zahrál již šestou přesilovku, ale Drtiči znovu ukázali, jak skvěle letos hru v rozdílném počtu hráčů zvládají.

Hostující hráči statečně blokovali všechny střely a šance domácích a dál drželi hubené vedení. Stav 2:1 se už nezměnil. Změnu skóre nepřinesla ani závěrečná power-play Frýdku-Místku, který poprvé v letošní sezoně vyšel bodově naprázdno. „Dneska nám to nevyšlo v koncovce, udělali jsme dvě individuální chyby, což utkání nakonec rozhodlo," uvedl domácí kouč Jiří Juřík. Ten žehral především na mizernou koncovku a nízkou produktivitu. „Vytvořili jsme si hodně šancí, ale z nich dali pouze jeden gól," posteskl si Juřík. „Nevím, jestli to byl smolný den, nebo se od nás obrátilo štěstí, ale bohužel takové zápasy se hrají," přidal. Podle frýdecko-místeckého trenéra měla domácí proti Hodonínu bodovat. „Ve třetí třetině jsme měli dost velký tlak a vytvořili jsme si dost šancí na to, abychom zápas otočili nebo alespoň srovnali. Bohužel sportovní štěstí jsme neměli," dodal.

Ani v dalších kolech nečekají na frýdecko-místecký celek lehké zápasy. Ve středu 4. listopadu se představí Juříkova družina ve Vsetíně (hraje se od 17.30 hodin), v sobotu pak v Polárce vyzvou Frýdečtí od 17 hodin hokejisty z Brna. „Teď je reprezentační pauza, ale druhá liga se hraje normálně dál. Budeme tedy postrádat Víťu Christova, který jede na dvacítky. Hrát nebude ani Chmielewski, který bude mít povinnosti s polským nároďákem. I dnes už byly nějaké zásahy do sestavy, uvidíme tedy, s jakou sestavou do těchto dvou zápasů vůbec půjdeme," zapolemizoval krátce po skončení sobotního zápasu Jiří Juřík. (sch)

2. hokejová liga, 15. kolo

HC Frýdek-Místek – SHK Hodonín 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Branky: 25. Cienciala (Chmielewski, Foltýn) – 13. Špok (Nedvěd), 26. Matula (Špok, Kučera). Rozhodčí: Czubaj – Ganger, Vengřín. Vyloučení: 1:6, využití: 1:0, diváci: 2061.
Frýdek-Místek: Šimboch – Kowalczyk, Jeník, Foltýn, Kvapil, Heider, Dresler – Cienciala, Matuš, Chmielewski – Samiec, Piecha, Klimša – O. Kovařčík, Schwarz, Christov – Sonnek, Jaroš. Trenéři: Jiří Juřík a Marek Malík.