Rozum: Tahle sezona bude pro mě nejspíš už poslední

Frýdek-Místek - Sedmatřicetiletý kapitán frýdecko-místeckých hokejistů vidí za příčinou tabulkového propadu nezkušenost většiny mužstva.

7.2.2013

Druholigoví hokejisté Frýdku-Místku prohráli na domácím ledě s favorizovaným Havířovem 1:4 a play off se jim pro letošní sezonu vzdaluje.Foto: Deník/Robert Schedling

Druholigoví hokejisté HC Frýdek-Místek nezažívají v posledních zápasech zrovna nejšťastnější období. Svěřenci trenéra Jana Vavrečky si ještě na začátku prosince užívali pohled na průběžnou tabulku. Vždyť byli v té době čtvrtí a na devátý Nový Jičín měli vcelku luxusní třináctibodový náskok. Dnes je situace diametrálně odlišná a po včerejší porážce 1:4 od Havířova se jim play-off vzdaluje.

„Náš náskok byl před pár týdny relativně velký, ale jsme si vědomi toho, že náš tým není zase tak extra zkušený," zamýšlí se frýdecko-místecký kapitán Petr Rozum nad propadem mužstva v tabulce.

„Navíc letos je soutěž strašně vyrovnaná. V loňské sezoně bychom se stejným bodovým ziskem skončili někde kolem pátého šestého místa a byli bychom vysmátí. Letos ne. Není nouze ani o zápasy, kdy poslední porazí prvního. Zkrátka ta první čtverka už není tak silná, jako byla ta loňská. Havířov s Přerovem potvrzují, že mají velmi zkušený kádr, ale u ostatních je to proměnlivé," dodává nejstarší muž z frýdecké kabiny.

PETR ROZUM

Narozen: 12. července 1975

Výška: 180 cm

Váha: 78 kg

Post: útočník

Držení hole: pravá

Letošní bilance: 35 zápasů (20 bodů za 5 branek a 15 asistencí)

Kariéra: Slezan Opava, Havířovská hokejová společnost, Vítkovice Steel, Havířovská hokejová společnost, Hokej Šumperk, VOKD Poruba, Hokej Šumperk, HC Orlová, HC Frýdek-Místek

Co tedy stojí za proměnou frýdecko-místeckého celku?

My sice hrajeme pokupě nějakou třetí sezonu, ale zápasy, v nichž vedeme například o dvě branky, dokážeme svou nezkušeností ještě prohrát. Ještě teď mám husí kůži z připomínky na náš zápas v Karviné, kdy jsme po první třetině vedli v pohodě 6:0, ale nakonec jsme vyhráli tak tak v prodloužení. Podle mě je to celé v té nezkušenosti našeho celku.

Do konce základní části chybí tři kola. Věříte, že se dokážete ještě probojovat do play-off?

Na osmou Opavu ztrácíme už čtyři body… Ona sice v minulém kole nevyužila mečbol, když prohrála u posledního Valašského Meziříčí, ale teď zase porazila Přerov. Nikdo v našem mančaftu se vidiny play-off nevzdává. Podle mě se rozhodne až v našem posledním zápase ve Vsetíně.

Vám osobně se v posledních zápasech střelecky dařilo…

No, dařilo, ale to bude tím, že soupeřovi gólmani už ke konci soutěže bývají hodně unavení. Do role nějakého střelce bych se zrovna nepasoval. Ony to byly spíš takové dorážky. Spíš bych ty mé branky vyměnil za nějaké to tříbodové vítězství.

V průběhu sezony skončil ve Frýdku Petr Hrubý, který byl v kádru nejstarším. Vy jste teď po něm to pomyslné žezlo přebral, navíc jste kapitánem. Co z pozice toho nejzkušenějšího radíte svým mladším spoluhráčům?

Já jsem nikdy nebýval hráčem, který by si v kabině vzal slovo a řval. Spíše se soustředím sám na sebe, ale chci, aby ten náš tým táhl za jeden provaz, aby se vzájemně hecoval.

Za svou kariéru jste působil ve spoustě klubů. Jak na ně vzpomínáte?

Vždy se dá nějak srovnávat. Podle mě jsem asi nejkrásnější sezonu prožil v Orlové, když jsem tam přišel ze Šumperka. To jsme hráli fakt dobře, v kabině byla výborná parta. Velká škoda, že se to po sezoně celé rozpadlo. Pak jsem přišel do Frýdku-Místku a nějaký čas jsem tápal. Kádr je zde složený z mladších a nezkušených kluků. Jde o to, aby tým vydržel nějaký čas pohromadě a postupně si na sebe zvykl. Pak bude šlapat.

Není sice ještě konec sezony, ale už jste pomýšlel na to, co bude dál?

A víte, že jo? Jsem už na devadesát devět procent rozhodnutý, že to celé zabalím. Už mě hokej docela fyzicky zmáhá, nechce se mi už tolik trénovat. Jenže bez tréninku se druhá liga hrát nedá. Musel by se asi stát zázrak, abych pokračoval i v další sezoně. Mě už zkrátka ten hokej nenaplňuje tak, jak to bylo v minulosti. I proto nemá smysl, abych pak v kádru zabíral místo někomu mladšímu.

Takže to bude úplný konec?

Takhle bych to říct nechtěl. Docela by mě lákalo u týmu zůstat i nadále, jen v jiné roli, třeba vedoucího mužstva nebo maséra, jelikož mám masérský kurz.

Play off se začíná frýdeckým hokejistům vzdalovat

Frýdek-Místek – K utkání 39. kola východní skupiny II. hokejové ligy zavítali do frýdecké VSH hokejisté havířovského AZetu. Domácí fanoušci mají stále ještě v živé paměti poslední domácí výsledek s tímto soupeřem, kdy Havířovští vyhráli vysokým rozdílem 14:1.

Úvod střetnutí byl z obou stran vyrovnaný. Přesto si jako první připsal úspěšný zákrok domácí brankář Láníček. Za domácí odpověděl o chvíli později nejproduktivnější obránce Milan Ovšák. Ani on si však na Lukáše Danečka nepřišel. V polovině 9. minuty se poprvé vylučovalo. Za katr putoval Ovšák a jeho pobyt na trestné lavici ukončil už po šestnácti vteřinách Kolařík. Hosté rázem ožili a Láníček musel být několikrát ve střehu. Na konci 14. minuty se podruhé vylučovalo a bylo to opět na domácí straně. Tentokráte frýdečtí hráči oslabení zvládli na jedničku. Ovšem dalšímu tlaku soupeře v početní výhodě už odolat nedokázali. K odraženému puku se dostal Diviš a bylo to 0:2. Možnost odpovědi měli frýdecko-místečtí hokejisté v závěrečné minutě úvodní tercie, když byl vyloučen Maruna. Místo snížení stavu přišla chyba ve vlastním oslabení a gól Říčky.

Do druhé třetiny už domácí kouč Vavrečka poslal do branky místo Láníčka mladíka Chvostka. Ten si připsal hned několik důležitých zákroků, kterými podržel své spoluhráče. V čase 25:38 se po Říčkově zásahu radovali hosté počtvrté. Po této brance přišlo na řadu i další vyloučení, a to na obou stranách. Ani jedno mužstvo svou početní výhodu využít nedokázalo. Před vypršením 34. minuty se po přesné přihrávce Petra Slováka odhodlal ke střele exhavířovský Balčík, jehož střela proletěla až za Danečka – 1:4. Hokejisté Frýdku-Místku tak v zápase 39. kola nedokázali doma uspět a po nevydařené úvodní dvacetiminutovce (0:3) nakonec v derby prohráli. K dalšímu utkání zajíždí Vavrečkova družina v sobotu 9. února do nedalekého Nového Jičína. „Úvodních deset minut zápasu nebylo z naší strany vůbec optimálních. Dvě ze tří branek, které jsme inkasovali, jdou na vrub brankáře. Od druhé třetiny jsme byli minimálně vyrovnaným soupeřem Havířova a je velkou škodou, že ze šancí, které jsme si vypracovali, jsme dokázali vytěžit pouze jednu branku," smutnil po zápase domácí lodivod Jan Vavrečka.

HC Frýdek-Místek – HC AZ Havířov 4:1 (0:3, 1:1, 0:0)

Branky: 34. Balčík (P. Slovák) - 9. Kolařík (Krisl, Pechanec), 18. Diviš (M. Zientek, Rimmel), 20. Říčka (Haas), 26. Říčka (Haas). Vyloučení: 7:7, využití: 1:2, diváci: 450.

Frýdek-Místek: Láníček, (21. Chvostek) - P.Slovák, Rozum, Škatula, Ovšák, Krutil, Koky, O. Sluštík, Kelner, Balčík, Teper, Gogolka, J. Slovák, Řehák, Měkýš, Tomis, Štubňa, Šimkovič, J. Sluštík, Kudláček. Trenéři: Jan Vavrečka a Radim Nečas.

Havířov: Daneček - Tomšů, Prokop, L. Zientek, Krisl, Vydra, Rimmel, Hartmann, M. Zientek, Říčka, Klimša, Haas, Kanko, Pechanec, Kolařík, Diviš, Kasperlík, Stránský, Maruna, Bursík, Pavlas. Trenéři: Tomáš Potěšil a Stanislav Sztefek. (mar)

II. hokejová liga

Slezan Opava - Zubr Přerov 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 26. Měch (Mlýnek), 54. Pavelek (Tichý, Polok), 59. Chalupa (Pavelek, Bednárek) 23. Sedlák.

Jestřábi Prostějov - HC Nový Jičín 5:2 (0:0, 2:1, 3:1)

Branky a nahrávky: 33. Stráněl (Handl), 33. Šebek (Kumstát, Arnošt), 50. Kryl (Šebek, Černý), 51. Ševčík (Jedlička), 52. Ševčík (Stráněl) 36. Macháček (Vašut, Horák), 54. P. Skaloš.

Baník Karviná - RT Torax Poruba 2:5 (0:0, 1:2, 1:3)

Branky a nahrávky: 40. Mikšan, 45. Flašar (Mikšan, Ivan) 35. Seidler (Pavlačka, Slavík), 36. Holuša (Chaloupka), 48. Holuša (Chaloupka, Kilar), 60. Vaněk (Sedlář), 60. Sedlář (Krayzel, Vaněk).

Bobři Valašské Meziříčí - VHK Vsetín 5:4 (1:1, 1:2, 3:1)

Branky a nahrávky: 3. Bokroš (Voznica), 37. Coufal, 48. Coufal (Martiník), 59. Heča (Coufal), 60. M. Vajda 19. Vaněk, 35. O. Hruška (P. Hruška), 38. Brezani (Bajtek), 42. Vrba (Vaněk).

Tabulka

7.2.2013 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Technika a elektrotechnika - Technika a elektrotechnika Operátor strojů a 103 Kč Obsluha lakovacích a jiných zařízení na povrchovou úpravu kovů a jiných materiálů OPERÁTOR/KA LAKOVACÍ LINKY. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 103.43 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: C04 z:2/10/2018 a:18/10/2018, Životopis zaslat e-mailem: petra.michalcova@culobel.cz a do předmětu uvést "Operátor/Operátorka lakovací linky"., Práce vhodná i pro absolventy škol., Požadujeme:, - SOU, - praxi na obdobné pozici min.1 rok., Nabízíme:, - zaměstnání na dobu určitou s možností prodloužení., Zaměstnanecké výhody:, - příspěvek na stravování, měsíční bonus, 25 dní dovolené., Bližší informace na www.culobel.com. Pracoviště: Pv-czech, s.r.o. - frýdlant n. ostravicí, Snozina, č.p. 400, 739 11 Frýdlant nad Ostravicí. Informace: Petra Michalcová, . Doprava a logistika - Doprava a logistika Skladník 80 Kč Pomocní skladníci SKLADNÍK (VYHRAZENO PRO OZP) (DPČ). Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 80 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: A16 z:17/10/2018 (VYHRAZENO PRO OZP) (DPČ), Zpočátku práce na DPČ s možností přechodu na HPP. Náplní práce je přenášení břemen do 5 kg (malý sklad, práce v teple), práce se čtečkou a evidence skladových zásob., Životopis s motivačním dopisem zašlete na e-mail viz výše.. Pracoviště: Eq czech invest s.r.o., Železniční I, č.p. 157, 738 01 Frýdek-Místek 1. Informace: David Kmošťák, +420 608 208 126(po-pá8-18.00hod.). Stavebnictví - Stavebnictví Zedník 15 000 Kč Zedníci (kromě zedníků ohnivzdorného zdiva) ZEDNÍK (ZamK). Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: A02 z:17/5/2018 (ZamK) a:15/10/2018, Předpokládaná pracovní doba 07.00-15.30 hod. Požadujeme samostatnost, flexibilitu, spolehlivost., Životopisy zasílejte na e-mail viz výše.. Pracoviště: Baobab stavby s.r.o., Fibichova, č.p. 669, 738 01 Frýdek-Místek 1. Informace: Tung Trinh Quang, . Zdravotnictví - Zdravotnictví Lékař 50 000 Kč Lékaři v radiologických oborech LÉKAŘ/KA RADIOLOG (ZamK). Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 50000 kč, mzda max. 60000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: A02 z:2/8/2018 a:18/10/2018, Příjmeme lékaře/ku radiologa s praxí - zobrazovací metody, Nabízíme:, - mimořádné odměny, 5 týdnů dovolené., Pracovní poměr na dobu určitou, s možností prodloužení., Kontakt e-mailem, uveden viz výše.. Pracoviště: Stavovská s.r.o. - pracoviště 8. pěšího pluku 85, 8. pěšího pluku, č.p. 85, 738 01 Frýdek-Místek 1. Informace: Kateřina Valentová, Msc., +420 603 254 322,558 900 388.

Jaromír Jágr si v Třinci zatrénoval s místní mládeží a oznámil, že jeho start na led se odkládá.