Dali zapomenout jak na poslední nezdar s Olomoucí, tak na poslední vzájemnou porážku od Pardubic v poměru 2:5. Oceláři včerejší výhrou potvrdili, že to byla spíš výjimka a že se mu na tohoto soupeře vesměs daří. V aktuální sezoně už ho porazil 7:0 a v součtu s aktuální výhrou ovládl posledních sedm z osmi duelů.

Do dresu domácích Pardubic se po třech měsících angažmá v druholigovém Vrchlabí vrátil kapitán perníkářů Tomáš Rolinek.

Oceláři naopak hlásili také velký návrat. Od letního zranění se poprvé v sezoně dostal do extraligového dění snajpr Martin Růžička. Hrdinou duelu však nebyl nikdo jiný než nový miláček třineckých fanoušků Wojtek Wolski. V Pardubicích byl u všech gólů a ze čtyř zápasů vyždímal 10 kanadských bodů za bilanci 7+3!

Wojtek Wolski dostal od svých příznivců dort.
Polští fanoušci čekali na své idoly, Wolski dostal dort

Pikantní byl návrat i pro gólmana Jakuba Štěpánka, který právě z Pardubic v průběhu sezony odešel a vysloužil si nový kontrakt v Třinci. Ovšem nechytal. V bráně jej zastoupil Petr Kváča.

„Bylo to těžké utkání. Víme, že Pardubice hrají o vše-chno a hráči musí předvádět výkony na hraně jejich možností. Těžko se proti nim hraje, dlouho jsme se do nich nemohli dostat, špatně jsme forčekovali a hra se od toho odvíjela. O přestávce jsme si k tomu něco řekli a naše hra se zvedla. Dostávali jsme domácí pod tlak, jen jsme nevyužili šance, zlomili jsme je až v přesilové hře,“ rekapituloval utkání Marek Zadina, asistent třineckého trenéra Václava Varadi.

Dynamo Pardubice – Oceláři Třinec 2:3 (1:0, 0:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 19. Poulíček (Holland, Látal), 42. Poulíček (Kusý, Holland) – 30. Wolski (Martin Růžička, M. Stránský), 37. z tr. stř. Wolski, 52. O. Kovařčík (Wolski). Rozhodčí: Pražák, Veselý – Jindra, Zíka. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Diváci: 7291.

Třinec: Kváča – M. Doudera, Krajíček, D. Musil, Galvinš, Gernát, Roth – Wolski, P. Vrána, Martin Růžička – M. Stránský, Marcinko, Hrňa – Chmielewski, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Adamský, Polanský, Dravecký – Hrehorčák. Trenér: Varaďa.

Nepořádek na hrázi přehrady Olešná.
OČIMA ČTENÁŘE: Nepořádek na hrázi přehrady Olešná
Obálka do lednice neboli IN.F.Obálka pomůže seniorům i záchranným složkám. Foto: archiv MSK
Pomoc seniorům v ohrožení, Frýdek-Místek nabízí Obálku do lednice